Znów nadszedł ten czas w roku; czas na sekretnego Mikołaja w miejscu pracy. Czas, w którym czapka z imionami Twoich kolegów i koleżanek krąży po biurze, a Ty masz teraz na głowie mission impossible, próbując znaleźć dla Karen w finansach prezent, który jej się spodoba, przy najbardziej niemożliwym budżecie. Proste, prawda? Kochaj lub nie, to rozrywka, która od wielu, wielu lat zdobi biura w całym kraju.

Niezależnie od tego, czy kazano Ci trzymać się budżetu 10 funtów czy nie, Secret Santa wiąże się z kilkoma poważnymi "dos" i "don't" - jeśli chcesz, aby Twój prezent wyróżniał się spośród innych i wywołał uśmiech na twarzy obdarowanego, nie obawiaj się. W instantprint zbadaliśmy tę biurową tradycję, aby dowiedzieć się, co dokładnie trafia na biurka obdarowywanych osób i czy prezenty się podobają, czy nie.


Weź udział w świętowaniu!

Ponad 60% ankietowanych Brytyjczyków przyznaje, że uwielbia brać udział w wymianach w ramach Secret Santa, szkoda więc, że pomimo naszej pozornej skłonności do dawania prezentów, jedna trzecia ankietowanych stwierdziła, że wolałaby nie brać w nich udziału. Nie zyskuj reputacji sknery; w końcu to tylko raz w roku!


ustalcie budżet

Zanim wszyscy rzucą się do kupowania ogromnego pudełka zapachów, drogiej wody kolońskiej lub markowej koszuli, upewnijcie się, że wszyscy ustalicie budżet. W ten sposób będzie on obejmował wszystkich w biurze/zespole, bez względu na to, ile zarabiają.
Nasze badania wykazały, że Brytyjczycy wolą, aby było tanio i wesoło, a większość z nich zgadza się, że 10 funtów to najbardziej odpowiedni budżet. Nie należy też przesadzać z budżetem. Pamiętaj: nigdy nic dobrego nie wynikło z biura, w którym jedna osoba dostała prezent o wartości 50 funtów, podczas gdy prezenty pozostałych kosztowały tylko 10 funtów.
NIE ignoruj tego, kim są Twoi odbiorcy

Aby uniknąć niezręcznych sytuacji, pamiętaj, gdzie się znajdujesz. Nieodpowiednie prezenty mogą być w porządku w domu i wśród przyjaciół, ale wśród współpracowników i szefa już nie! Pamiętaj, że chcesz otrzymać kartki świąteczne, a nie listy z działu kadr.
Z naszych badań wynika, że 10% Brytyjczyków preferuje domowe podejście, przy czym kobiety (23%) są dwa razy bardziej skłonne ucieszyć się z otrzymanego prezentu, niż mężczyźni (11%).
Nie wiesz, co kupić swojemu współpracownikowi? No to masz szczęście! Okazało się, że najbardziej lubiane prezenty to czekolada, alkohol, książki i bony upominkowe, a najgorsze to tania biżuteria, coś niegrzecznego, kosmetyki, miękkie zabawki i płyty CD.NIE ZOSTAWIAJ zakupu prezentu na ostatnią chwilę

Czy jesteś lastminute.com? Niestety, w przypadku Sekretnego Mikołaja to się nie sprawdza. Pamiętaj, że jeśli masz ograniczony budżet, być może będziesz musiał się trochę rozejrzeć, aby znaleźć idealny prezent. Może to oznaczać, że w jeden weekend wybierzesz się na ulicę Highstreet lub zamówisz coś przez Internet. Tak czy inaczej, takie rzeczy wymagają czasu i poszukiwań.

W noc poprzedzającą wymianę zdań będziesz miał niewiele możliwości wyboru, a tanie pudełko czekoladek z lokalnej stacji benzynowej prawdopodobnie nie spełni swojej roli i zostanie zauważone z daleka.
A skoro nie jesteś leniwy, dlaczego nie zastanowić się nad tym, by dawać prezenty w sposób bardziej ekologiczny? Pomyśl o biodegradowalnym papierze do pakowania zamiast plastiku, bez plastikowych wstążek i kokardek, a może spróbuj kupić coś, co nie ma plastikowego opakowania?
Masz ochotę wygrać 100 funtów bonów na zakupy?! Oczywiście, że tak!

Polujemy na najgorsze prezenty mikołajkowe, jakie kiedykolwiek dostałeś lub dostałaś! Być może otrzymałeś niechciane zwierzątko, a może dostałeś w prezencie coś przydatnego, ale nudnego, jak obieraczka do ziemniaków?
Jeśli byłeś odbiorcą najgorszego prezentu mikołajkowego, jaki można sobie wyobrazić, chcemy to zobaczyć.

Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy udostępnić na Twitterze zdjęcie i krótki opis dziwnych i wspaniałych prezentów, które dostałeś. Nie zapomnij oznaczyć nas, używając obu poniższych znaków @instantprintuk i #instantprintChristmas.
*Data zamknięcia: 30 listopada 2019 r. o północy.

Tylko dla osób powyżej 18. roku życia, obowiązują

Ogólne Warunki Handlowe

.

Podążaj za naszymi radami i wskazówkami, aby dać idealny prezent
W tym sezonie świątecznym warto włożyć trochę więcej wysiłku w swojego Sekretnego Mikołaja , korzystając z naszych prostych zasad. Zaufaj nam, gdy mówimy, że to się okaże! Łatwo jest rozpocząć święta Bożego Narodzenia od idealnego prezentu.