Urządzenia drukujące jak każdy sprzęt może ulec uszkodzeniu. Samodzielna naprawa jest tutaj najczęściej niemożliwa i powinniśmy poszukać pomocy wyspecjalizowanego serwisu. Aby wybrać odpowiednią usługę naprawy drukarek, która odpowiada twoim potrzebom biznesowym, weź pod uwagę kilka ważnych aspektów, które ułatwią ci podjęcie decyzji.

Przesłanki

Weź pod uwagę to, ile drukarek masz w swojej firmie. Będziesz mieć wtedy świadomość, jak długo możesz obyć się bez urządzenia drukującego. Jaki jest twój budżet na naprawę i konserwację drukarek. Określ, jak często urządzenia wymagają serwisu: drukarki są jak samochody, które wymagają regularnego serwisu i materiałów eksploatacyjnych. Zapoznaj się z gwarancją. Inną kwestią do rozważenia jest konkretny rodzaj usługi naprawy drukarki, z której chcesz skorzystać. Po zebraniu tych informacji możemy zacząć poszukiwania odpowiedniego serwisu.

Czas

Twój czas jest ważny, dlatego wybieraj te serwisy naprawy, które gwarantują stosunkowo szybkie usunięcie usterki. Jeśli twoi pracownicy używają drukarek przez cały dzień pracy (co najprawdopodobniej robią), wybór firmy zajmującej się naprawą drukarek, która jest w stanie zdefiniować termin oddania drukarki do użytku, powinien być priorytetem. Podczas rozmowy z potencjalnym dostawcą zapytaj, jaki jest czas naprawy. Znajdź informacje, które potwierdzają to, co mówią. Rozejrzyj się po ich stronie internetowej, szukając statystyk lub opinii klientów. Porozmawiaj z niektórymi z ich klientów. Nie bój się poprosić ich o listę. Inną kwestią do rozważenia jest to, czy firma naprawcza drukarek może monitorować za ciebie wielofunkcyjne drukarki (MFP). Ważne jest też jakie doświadczenie ma technik w naprawie lub serwisie drukarek. Czy potencjalny serwis naprawy drukarek laserowych ma odpowiednie certyfikaty? Istnieją również różne certyfikaty, więc zapytaj ich, w jakich markach się specjalizują.

Dokładność.

Kiedy technik naprawy drukarek przychodzi do biura, chcesz mieć pewność, że nie tylko rozwiąże obecny problem, ale także przeprowadzi rutynową kontrolę konserwacyjną, aby zobaczyć, co może szwankować w przyszłości. Być może części są zużyte lub wymagają czyszczenia. Dobry technik bezpłatnie wyczyści drukarkę podczas procesu naprawy. Dobry technik przedstawi zalecenia dotyczące ustaleń, przedstawi wycenę i ewentualnie wykona dodatkową pracę na miejscu. Ważne jest, aby mieć technika, któremu możesz zaufać, który będzie z tobą szczery w kwestii niezbędnych napraw drukarki laserowej. Nie płać za naprawę kilkuset złotych, jeśli wszystko, czego twoja drukarka naprawdę potrzebuje, to dobre czyszczenie.

Pomyśl o lokalizacji

Ponieważ czas wykonania naprawy jest tak ważny, należy również wziąć pod uwagę lokalizację firmy. Niektóre firmy obsługują firmy w całym województwie, ale mają tylko jedno biuro. Oznacza to, że technicy muszą daleko podróżować, aby dostać się do biura klienta. Istotnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, mówiąc o lokalizacji, jest liczba lokalizacji i to jak daleko biuro serwisu znajduję się od ciebie. Bliskość oznacza, że technicy mogą z łatwością przyjechać do wezwania serwisowego i szybko dostarczyć określone części i materiały eksploatacyjne do urządzeń swoich klientów. Niekiedy warto także poszukać firmy, która zapewnia zdalne rozwiązywanie problemów. Niektórzy lokalni autoryzowani dealerzy mogą zdalnie obsługiwać różne naprawy. Mogą rozwiązywać i naprawiać problemy przez telefon, co oznacza, że nie musisz czekać na przyjazd serwisanta. Ten rodzaj wsparcia jest czymś, co należy wziąć pod uwagę, szukając firmy zajmującej się naprawami drukarek biurowych.