W życiu codziennym często można spotkać się z naklejkami na różnych produktach. Każdy choć raz przykleił do zeszytu jakieś kolorowe naklejki. Nadruk na papierze samoprzylepnym może być absolutnie dowolnym obrazem: rysunek, kod kreskowy, cena produktu, skład, nazwa firmy producenta. Takie naklejki są łatwe w użyciu i produkcji.

Wykorzystanie papieru do druku naklejek - co można zrobić z papieru samoprzylepnego

Wykorzystanie papieru samoprzylepnego jest możliwe w wielu zastosowaniach, takich jak:

 • Etykiety samoprzylepne, żywe naklejki do drukarek mogą pomóc Ci przekształcić swoją prezentację w łatwy i prosty sposób.
 • Dzięki szybkiej i łatwej przyczepności, taki papier zwiększy szybkość znakowania produktów i drukowania etykiet cenowych self sticker. To znacznie podnosi poziom obsługi klienta.
 • Obraz na takim papierze nie blaknie, nie zmienia swoich właściwości kolorystycznych pod wpływem warunków atmosferycznych, co daje dużą przewagę w jego zastosowaniu na plakaty i banery.
 • Na takim papierze drukowane są również adresy na kopertach i paczkach. Co zwiększa szybkość przetwarzania i wysyłania poczty.
 • Drukowanie naklejek na papierze samoprzylepnym. Dzięki naklejkom nadrukowanym na teczkach pracownicy biurowi szybciej odnajdują potrzebne dokumenty.
 • Etykiety samoprzylepne stosowane są na produktach pamiątkowych, jak również na papeterii. Naklejki z logo firmy to doskonały symboliczny upominek dla pracowników podczas różnego rodzaju imprez.
 • W domu też nie może się obejść bez papieru samoprzylepnego. Można nim oznaczyć dowolny pojemnik: słoiki z przyprawami lub zakatkami, pudełka z drobiazgami oraz rzeczy poprzez tworzenie i drukowanie naklejek.

Dzięki obrazom na takim papierze możesz ozdobić swój komputer, meble i nadać niepowtarzalny design swojemu pokojowi.

Formaty papieru samoprzylepnego - na jakim papierze drukować naklejki

Papier samoprzylepny A4 jest często używanym rozmiarem papieru samoprzylepnego. Na jednym arkuszu można umieścić od 4 do 66 naklejek. Ich kształt geometryczny może być prosty (koło, kwadrat, trójkąt) lub złożony. Sam obraz może mieć kontur z nacięciami ułatwiającymi usuwanie. Kolory mogą się różnić. Papier może być arkuszowy lub rolkowy.

Rodzaje papieru samoprzylepnego

Papier do produkcji naklejek, jego tekstura może być gładka i gruba. Jest on pokryty specjalną błyszczącą lub matową powłoką, która pełni funkcje ochronne. Charakterystyczne dla papieru matowego jest dobre odwzorowanie kolorów, dodatkowo nie posiada on odblasków. Podczas drukowania na papierze samoprzylepnym ważne jest prawidłowe rozmieszczenie arkuszy i uwzględnienie parametrów drukowania. Kontur wokół elementów pozwala na wykorzystanie go jako oddzielnego segmentu.

Co można zrobić z papieru samoprzylepnego? W sklepach można znaleźć szeroką gamę rodzajów i formatów papieru samoprzylepnego:

 • Do wykonywania zdjęć najczęściej stosuje się papier błyszczący. Pozwala to na uzyskanie naturalnego efektu. Dostępny jest również matowy papier fotograficzny.
 • Logotypy, kody kreskowe, naklejki informacyjne drukowane są na białym, wodoodpornym papierze.
 • W przypadku drukowania produktów mających na celu przyciągnięcie uwagi, zaleca się stosowanie papieru jaskrawego, kolorowego, a nawet neonowego.
 • Jeśli trzeba wydrukować dużą liczbę kopii, lepiej jest użyć błyszczącego lub matowego papieru w rolce.
 • Koszt papieru zależy od jego formatu i właściwości. Aby osiągnąć pożądany rezultat, należy wziąć pod uwagę różne czynniki i wiedzieć, jaki rodzaj papieru samoprzylepnego jest dostępny.