Zorganizowałeś zabójczą imprezę klubową - teraz pozostaje tylko rozpropagować informację o tym wydarzeniu! W tym celu musisz wymyślić projekt ulotki, której ludzie nie będą mogli odrzucić. Na szczęście mamy dla Ciebie wszystkie najważniejsze wskazówki, jak stworzyć udaną ulotkę klubową.

Możesz stworzyć ulotki na wydarzenie, o którym wszyscy będą mówić przez lata, świąteczne ulotki klubowe na świąteczny wieczór lub klasyczne ulotki klubowe na wytworny wieczór. Niezależnie od tego, jakie są Twoje plany, przeczytaj nasze wskazówki dotyczące projektowania ulotek, aby stworzyć własne materiały marketingowe online.

 1. Wybierz swoją ulotkę klubową

  Zanim zaczniesz zastanawiać się, jakich kolorów użyjesz lub jaki obraz będzie wyglądał najlepiej, ważne jest, aby poświęcić chwilę na wybór odpowiedniego rodzaju ulotki na Twoją imprezę. Wiem, co sobie myślisz - przecież ulotka to tylko ulotka. Ale właśnie w tym miejscu się mylisz! Już sam rozmiar lub papier, na którym zdecydujesz się drukować, może sprawić zupełnie złe wrażenie.

  W przypadku klasycznej, bezbłędnej ulotki na imprezę klubową, którą zamierzasz rozdawać, zalecamy wybór standardowego formatu A5 lub A6, który przechodnie będą mogli łatwo włożyć do kieszeni, gdy będziesz im go wręczać. Jeśli chcesz je powiesić na ścianie, lepszym rozwiązaniem będzie ulotka w formacie A4 lub A3, ponieważ dzięki swoim rozmiarom będzie się wyróżniać.

  Druk jest tak namacalnym sposobem marketingu - dosłownie przekazujesz komuś fragment swojej imprezy i pozwalasz mu ocenić ją na podstawie tego, jak wygląda i jak się ją odczuwa. W przypadku wysokiej jakości ulotek klubowych najlepiej sprawdza się grubszy papier, ale jeśli masz zamiar rozdać ich tysiące, cieńszy papier pomoże Ci zmieścić się w budżecie.

  Najlepiej, aby ulotki były tak grube, jak tylko możesz sobie na to pozwolić.

 2. Wybierz jeden przyciągający wzrok obraz

  Jeśli szukasz w Internecie wzorów ulotek, możesz mieć ból głowy: niektóre przykłady są tak skomplikowane, że trudno się zorientować, gdzie szukać!

  Uniknięcie tego problemu jest kluczem do stworzenia udanej ulotki klubowej. Istnieje jeden całkiem sprytny sposób na osiągnięcie równowagi i przyciągnięcie uwagi: wybierz jeden rzucający się w oczy obraz i oprzyj na nim resztę projektu. Może to być osoba, scena, a nawet jaskrawy projekt 3D. Oto kilka przykładów zwycięskich projektów ulotek klubowych, które doskonale trafiają w sedno, jeśli chodzi o oparcie projektu na jednej, kluczowej koncepcji.


  (Style Wish Studio)

  Szczególnie podoba nam się modne wykorzystanie gradientów w tym projekcie.

  (PixelsDesign)
  Nadaje zdecydowany klimat miasta, które nigdy nie zasypia, idealny dla DJ-ów i imprez klubowych!

  (Kreatywne ulotki)
  Super popularna technika, wiele projektów ulotek klubowych wykorzystuje zdjęcie czarującej modelki, aby promować seksowny klimat imprezy.

 3. Skup się na czcionce

  Wybór odpowiedniej typografii do projektu ulotki klubowej jest równie ważny, jak wybór doskonałego obrazu. W tym miejscu możesz zagrać na nazwie wieczoru klubowego - jeśli jest on futurystyczny, użyj odważnych futurystycznych czcionek, takich jak Blanka, Eliksia lub Lotki. Jeśli jest to impreza w stylu lat 90., wypróbuj czcionki retro, takie jak Designer Block, Minisystem Regular i Geo Regular.

  Pobaw się kilkoma wyrazistymi czcionkami, aby znaleźć tę, która najbardziej Ci odpowiada. Oto kilka wspaniałych przykładów przyciągających uwagę czcionek na ulotki klubowe, które pomogą Ci zainspirować się do podjęcia decyzji.  (The Nu Agency)

  (Style Wish Studio)

 4. Używaj kontrastujących kolorów

  Ci z Was, którzy mają bystre oko, mogli zauważyć coś we wszystkich przykładach ulotek klubowych użytych do tej pory... zazwyczaj mają one ciemne tła, które są następnie skontrastowane z jasnymi obrazami, czcionkami i kolorami. Kolory te odzwierciedlają charakter imprezy - nocne imprezy klubowe z migającymi światłami stroboskopowymi. To prawie tak, jakbyś dawał klubowiczom przedsmak tego, co ich czeka w przyszłości!

  Tworząc własną ulotkę lub broszurę na imprezę klubową, zacznij od ciemnego tła. Możesz stworzyć neonowy efekt dla tekstu, korzystając z opcji mieszania w Photoshopie - wystarczy wpisać tekst, przekształcić go w obiekt inteligentny i pobawić się stylem warstwy, aż uzyskasz pożądany efekt.

  Jeśli chcesz zorganizować imprezę klubową w stylu lat 80. lub 90., trzymaj się płaskich kształtów i kolorów, ponieważ nadadzą one Twojemu projektowi ulotki klubowej prawdziwie retro charakter. Pamiętaj tylko, aby były one jasne, a Twoja ulotka nadal będzie się wyróżniać.

 5. Dodaj ważne elementy

  Istotną wskazówką przy projektowaniu ulotek klubowych jest upewnienie się, że są one funkcjonalne! Kiedy już przyciągniesz czytelnika fajnym projektem, musisz podać mu szczegóły, aby pojawił się w dniu imprezy. Oprócz standardowej daty, godziny i lokalizacji, której można się spodziewać po standardowej ulotce klubowej, musisz poinformować uczestników o tym, kto się pojawi, czy obowiązuje dress code i jaka jest cena wstępu na imprezę.

  (Resident Advisor)

 6. Uwzględnij kuszącą zniżkę

  Chcesz w pełni wykorzystać ulotki z imprez klubowych? Podwój ich siłę marketingową, dodając jakąś zachętę do wzięcia udziału w imprezie! Niezależnie od tego, czy jest to "darmowy wstęp z tą ulotką" czy "wypij drinka z tą ulotką", daj im powód, aby zatrzymali ulotkę do wieczora i utwierdzili się w zamiarze wzięcia udziału w imprezie.

Teraz już wiesz, jak stworzyć udaną klubową ulotkę lub broszurę! Nadal nie jesteś pewien swoich umiejętności w zakresie projektowania graficznego? Nie ma problemu. Łatwo jest stworzyć własne ulotki online, korzystając z naszych darmowych szablonów ulotek klubowych. A może stworzysz swój własny projekt od podstaw, korzystając z naszego darmowego kreatora ulotek? Zacznij projektować już teraz!

Aby uzyskać jeszcze więcej inspiracji, zapoznaj się z naszymi najważniejszymi wskazówkami, jak stworzyć atrakcyjny projekt ulotki.