W miarę jak kraj stopniowo zaczyna powracać do normalności (hoorah!), toczy się wiele dyskusji na temat tego, które aspekty życia w zamknięciu zachowamy w naszym codziennym życiu, a praca w domu jest jednym z kluczowych źródeł podzielonych opinii wśród pracowników narodu.

Zrozumiałe jest, że przy tak dużym odsetku populacji pracującej w domu przez większość ostatniego roku, pomysł powrotu do biura w pełnym wymiarze godzin wydaje się być tym, z którym społeczeństwo nie może się zgodzić.

Ponieważ tak wielu z naszego uroczego zespołu nadal pracuje w domu, chcieliśmy dowiedzieć się więcej o tym, jak cały naród myśli o możliwości powrotu do swojego miejsca pracy tego lata, a także o tym, na jakie aspekty życia zawodowego czekają z niecierpliwością - lub obawiają się ich najbardziej. Przeprowadziliśmy ankietę wśród 1000 pracowników w Wielkiej Brytanii, aby dowiedzieć się więcej.

Niech życie zawodowe zostanie wznowione - cóż, wkrótce

Przede wszystkim poprosiliśmy uczestników, aby powiedzieli nam, kiedy ich zdaniem będą gotowi wrócić do swojego zwykłego miejsca pracy, przy czym jedna piąta (20%) stwierdziła, że jest więcej niż gotowa, aby wrócić do swojego miejsca pracy właśnie teraz. Jeden na siedmiu (14%) ankietowanych przyznał, że chętnie wróciłby do biura nie wcześniej niż w czerwcu 2021 roku.

Według naszego badania, ponad jedna trzecia brytyjskich pracowników (36%), którzy nadal pracują w domu, chciałaby pracować w pełnym wymiarze godzin z domu przez cały czas. Jedna czwarta (24%), chętnie wróciłaby do pracy w niepełnym wymiarze godzin, pracując przez większość tygodnia z domu, jeśli tylko miałaby taką możliwość.

Z kolei jeden na czternastu (7%) stwierdził, że nie byłby gotowy na powrót do pracy do 2022 roku. Co szokujące, podobna liczba brytyjskich pracowników (8%) stwierdziła, że po prostu nigdy nie czułaby się komfortowo wracając do biura, co daje około 2,5 miliona brytyjskich pracowników!

Co ciekawe, badania wykazały również, że dwukrotnie więcej kobiet (12%) niż mężczyzn (6%) byłoby zadowolonych z tego, że nigdy nie wróci do pracy.

Naród gaduł i miłośników zwierząt

Gdy zapytano ich o to, jakich aspektów życia zawodowego im brakuje, na pierwszym miejscu znalazły się rozmowy (33%). Inne rzeczy, za którymi ludzie tęsknili, a których nie mogą się doczekać, to towarzyska strona życia zawodowego (31%), ogólne plotki (31%), robienie porządnej przerwy na lunch (26%) i kolejka po herbatę/kawę (24%).

Jako naród miłośników zwierząt, nie jest zaskoczeniem, że nasi ukochani futrzani przyjaciele również znaleźli się na tej liście - jeden na dziesięciu (10%) przyznał, że konieczność pozostawienia zwierzęcia w domu jest jedną z jego największych obaw związanych z powrotem do zwykłego miejsca pracy.

Jednak z drugiej strony, jedna osoba na dziesięć ujawniła, że jest podekscytowana powrotem do pracy, ponieważ oznacza to mniej czasu z dziećmi (10%), a pięć procent cieszy się na myśl o odpoczynku od swoich zwierząt.

Praca w domu z pewnością ma też swoje zalety - nie martw się, nie powiemy o tym Twojemu szefowi! Prawdopodobnie dlatego szesnaście procent Brytyjczyków, którzy obecnie pracują w domu, przyznało, że nie chcą wracać do pracy, ponieważ oznaczałoby to, że mieliby mniej czasu na wykonywanie obowiązków w ciągu tygodnia.

Nasz przewodnik po tym, jak łatwo wrócić do pracy!

Minęło trochę czasu, odkąd spotykałeś się z kimkolwiek i dlatego wielu z nas, co zrozumiałe, czuje się nieco zaniepokojonych, pamiętając, jak się zachowywać i co mówić po powrocie do miejsca pracy. Nie martw się, mamy dla Ciebie wsparcie.

Oto kilka wskazówek i porad, które zapewnią, że przejście z WFH do miejsca pracy przebiegnie bezproblemowo.

 • To jedno rozumie się samo przez się, ale pamiętaj o spakowaniu maski lub dwóch i dużej ilości środka do dezynfekcji rąk.
 • Nieco ponad rok temu piętno dnia chorobowego było z pewnością prawdziwą kością niezgody wśród kolegów, ale po wydarzeniach tego roku nie obawiaj się wzywać na chorobowe, jeśli musisz.
 • Unikaj polityki w miejscu pracy - to trudne, ponieważ wszyscy potajemnie uwielbiamy nienawidzić dramatów w miejscu pracy, ale jeśli możesz ich uniknąć, przynajmniej na trochę, będziesz wygrany.
 • Przestań ukrywać się za ekranem, zarezerwuj spotkania i czaty twarzą w twarz, jeśli to możliwe.
 • Żadnego potajemnego oglądania Netflixa przy biurku. Wybaczcie panowie, ale ten sen się skończył.
 • Przerwy na herbatę nie powinny być dłuższe niż 5 minut, chyba że robisz rundkę dla całego zespołu!
 • Ogranicz przeklinanie do minimum. Nie jesteś już na wyciszeniu, a my nie mamy już WFH, Toto.
 • W podobnym duchu, zauważ, że nie możesz już rozmyć tła, więc staraj się utrzymać porządek w swoim miejscu pracy.
 • Pamiętaj, aby nie przejmować się, odejść od biurka (lub miejsca pracy) i poświęcić czas na oddychanie i dekompresję.

Ostateczna lista zakazanych tematów i zwrotów

Chociaż całkowicie rozumiemy, że ostatni rok mógł być nieco ograniczający pod względem bankowości tych ekscytujących starterów rozmów. Nikt nie musi słuchać o twoich ostatnich eskapadach do Joe Wickes na YouTube i pieczeniu chleba bananowego. Aby ograniczyć do minimum przewracanie oczami wśród kolegów, poniżej przedstawiamy naszą top listę "zakazanych tematów" w miejscu pracy:

Tematy, których chcemy zakazać w miejscu pracy po powrocie %
Covid ogólnie 42%
Polityka 27%
Urlop 26%
Szczepionka 21%
"Kiedy miałem Covid..." 18%
Co udało ci się osiągnąć? 17%
Ogólne plotki 15%
"Czy oglądałeś coś dobrego w tel./Netflixie/innym?" 12%
"Więc, co masz na herbatę?" 11%
Podróżowanie (przez co najmniej 6 miesięcy) 11%

Wskazówki i porady dotyczące rozmowy odpowiedniej do pracy

Mając wszystkie te tematy na czarnej liście i niewiele dzieje się w naszym życiu w 2020 roku, możesz czuć się nieco ograniczony, jeśli chodzi o to, co możesz poruszyć w rozmowie, więc oto kilka pomysłów, które pomogą odciągnąć rozmowę od tych ciężkich tematów Covid:

 • Plotkowanie - Ok, więc ten pierwszy jest technicznie na obu listach, ale wysłuchaj nas... wydaje się, że plotkowanie w miejscu pracy jest jednym z tych marmitowych tematów, i podczas gdy niektórzy z nas nie mogą tego znieść, jedna trzecia brytyjskiej siły roboczej (31%) chętnie wraca do tego i statycznie. Nasza rada? Uważaj tylko na to, z kim to robisz, o kim mówisz i upewnij się, że nie może to być postrzegane jako oszczercze lub krzywdzące.
 • Nowe, interesujące hobby, które zdobyłeś w ciągu ostatniego roku - Nie polecamy zajmowania komuś godziny czasu poprzez opowiadanie o swoich umiejętnościach pieczenia chleba bananowego. Jesteśmy jednak pewni, że wielu z was zdobyło w ciągu ostatniego roku jakieś imponujące, ciekawe i po prostu niezwykłe hobby, więc dlaczego nie skorzystać z okazji, by się nim pochwalić? Tylko pamiętajcie, żeby zachować czystość!
 • "Jak się masz?" - Zdrowie psychiczne i niepokój, zwłaszcza ze względu na dziwne okoliczności, w których wciąż się znajdujemy, są obecnie gorącymi tematami. Uważamy, że ważne jest, aby poświęcić czas na sprawdzenie swoich współpracowników. Proste pytanie "jak się masz" może być tym, które zadajemy dość często, ale nie poświęcamy czasu na wysłuchanie ich odpowiedzi. Takie postępowanie może mieć ogromne znaczenie dla kogoś, kto po prostu potrzebuje przyjaznego kolegi, z którym mógłby porozmawiać.
 • Nietypowe sny o blokadach - Czy to tylko my, czy też sny stawały się coraz dziwniejsze podczas blokady?! Ostatnio zagłębiliśmy się nieco w ten temat i uzyskaliśmy dość interesujące wyniki! Założymy się, że twoi koledzy też mają kolorowe sny! Ponownie, zachowaj czystość!
 • Nowy czat dla zwierząt - Kto nie lubi szczeniaków?! Naprawdę wydaje się, że świat i jego żona dostali nowego szczeniaka lub kociaka w czasie lockdownu, a dla tych, którzy to zrobili, na pewno mają mnóstwo słodkich zdjęć i filmów, aby pokazać, kiedy wrócisz do życia zawodowego. Tylko postarajcie się ograniczyć to do minimum. Naprawdę, tylko tyle razy chcemy usłyszeć, jak chwalisz się swoim nowym szczeniakiem i "tą niesamowitą sztuczką, którą potrafi zrobić" - sorry Brenda!

Którym naparem jesteś?

Po roku unikania ważnej kolejki po herbatę, jest bardzo prawdopodobne, że zapomniałeś, jak Twój szef pije herbatę, a może nawet masz nowych członków zespołu, których nigdy wcześniej nie poznałeś osobiście.

Aby wszystko było proste, stworzyliśmy bardzo pomocną tabelę, która pomoże wam zdjąć z was stres związany z przygotowywaniem naparu. Wystarczy wydrukować, zalaminowaćWpisz imiona swoich kolegów i koleżanek na poniższej liście markerem bez spermy i zostań prawdziwym bohaterem kolejki po kawę lub herbatę.

Jesteśmy tu, aby pomóc

Wiemy, że powrót do pracy to coś, co w całym kraju jest naturalnie przedmiotem konfliktu, w tym także u nas. Po roku pracy w domu zrozumiałe jest, że jest to korzystna opcja dla wielu pracowników.

W miarę wychodzenia z zamknięcia ważne jest, aby pracodawcy brali pod uwagę opinie swoich pracowników i starali się być jak najbardziej elastyczni, słuchając obu stron debaty i akceptując fakt, że nie wszyscy będą się czuli komfortowo, przenosząc się od razu do biura - choć dla innych może to być najlepsza opcja.

Pomimo mieszanych opinii, jeśli chodzi o lokalizację, miło jest widzieć, że w większości jesteśmy gotowi i chętni, aby jak najszybciej wrócić do naszych kolegów i zagłębić się w społeczne aspekty życia zawodowego - tylko nikt nie wspomina o Covid.

Dla tych, którzy chcieliby wydrukować nasze poręczne przewodniki po powrocie do miejsca pracy, możecie to zrobić poniżej. Zamieściliśmy również kilka plakatów, które przypominają, że nie jesteś już bezpiecznie ukryty za ekranem komputera lub wyciszony.

Jeśli jesteś pracodawcą, który chce uczynić swoje miejsce pracy bezpiecznym środowiskiem, do którego mogą wracać Twoi pracownicy, mamy również w ofercie cały szereg produktów zaprojektowanych z myślą o Tobie i Twoim zespolez wszystkim od oznakowanie bezpieczeństwa i higieny pracy covid do taśma podłogowa i przegrody na biurka - i wszystko pomiędzy!