Jeśli zdecydujesz się zaprojektować własną kartkę kreatywna kartka okolicznościowaPomysłowość jest niezbędna, jeśli chcesz stworzyć coś przyciągającego wzrok i zapadającego w pamięć. Wysyłanie kartek ma na celu pokazanie, że Ci zależy, więc wprowadzenie w życie własnych pomysłów może tylko wzmocnić to przesłanie! Od fajnych i prostych wzorów po ekstrawaganckie z wszystkimi bajerami i gwizdkami - możliwości jest nieskończenie wiele.

Jako brytyjscy specjaliści w dziedzinie druku chcemy pomóc Ci w stworzeniu jak najlepszych projektów kartek okolicznościowych, dlatego przedstawiamy nasze najważniejsze wskazówki, jak to zrobić.

 1. Wybierz zabawny materiał

  (Skarbiec wakacyjny)  Jedną z najlepszych rzeczy w tworzeniu własnych projektów kartek okolicznościowych jest to, że masz dostęp do naprawdę fajnych materiałów. W powyższym przykładzie wykorzystano rustykalny Karta Kraft w celu nadania gotowej kartce organicznego, ręcznie wykonanego wyglądu.

  Zazwyczaj papier jest bielony, aby nadać mu białą barwę. W przypadku papieru Kraft masa papierowa pozostaje niebielona, co nadaje mu wyjątkowy, charakterystyczny ziemisty odcień. Jest to bardzo popularny materiał, ale jeśli chodzi o pomysły na zaprojektowanie kartki z tego materiału, pamiętaj, aby zachować prostotę - Kraft wygląda najefektowniej w połączeniu z minimalnym czarnym wzorem, jak ten pokazany powyżej.
 2. Go Square

  (Ohh Deer Trade)  Jeśli Twój pomysł na projekt kartki składa się z jednego centralnego obrazu, jak kot i choinka w tym przykładzie, kwadratowa kartka okolicznościowa jest oczywistym wyborem. Kwadrat nie tylko pasuje do Twojego projektu, ale jest również rzadziej używanym kształtem (na czele z prostokątnymi kartkami A5 i A6). Oznacza to, że z łatwością będzie się wyróżniać na kominku.
 3. Zmień orientację

  (Getting Personal)  Chcesz stworzyć projekt kartki z życzeniami, który będzie się wyróżniał na tle innych? Spróbuj odwrócić orientację, tak aby zagięcie znajdowało się na górze! Dzięki temu prostemu, ale skutecznemu zabiegowi Twoja kartka będzie mniej podatna na przewrócenie, ponieważ dłuższa krawędź obniża jej środek ciężkości i sprawia, że jest stabilna. Mając naukę po swojej stronie, jak można się pomylić?!

  Jest to również świetny kształt dla projektów opartych na tekście, ponieważ możesz napisać dłuższe słowa na środku kartki.
 4. Baw się czcionkami

  (Kara Tozer Art)  Niezależnie od tego, czy szukasz inspiracji na kartkę urodzinową, czy pomysłów na kartkę bożonarodzeniową, znalezienie idealnej czcionki dla swojej kartki jest niezbędne. Wybór czcionki może od razu nadać ton - na przykład na kartkach ślubnych i urodzinowych dla kobiet często używa się kursywy, takiej jak ta powyżej. Ten rodzaj tekstu daje wrażenie, że jest pisany ręcznie, co tworzy dodatkowy osobisty akcent.

  Komediowe kartki często wykorzystują również odręczne czcionki, ale pisane wielkimi literami dla dodatkowego podkreślenia (patrz przykład 1). Natomiast w przypadku kartek dla dzieci zazwyczaj stosuje się pogrubioną, czytelną czcionkę.

  Oto wszystko, co musisz wiedzieć o psychologii typografii, aby wybrać idealną czcionkę do przekazania swojego przesłania.
 5. Ilustrowany projekt

  (Kira Kids)  Jeśli masz smykałkę do ołówka lub pędzla, innym sposobem na spersonalizowanie swoich kreatywnych projektów kartek okolicznościowych jest ręczne narysowanie ilustracji - w ten sposób masz gwarancję, że projekt będzie zupełnie wyjątkowy! Jeśli pracujesz nad indywidualnym projektem kartki dla klienta, możesz również dodać specjalne szczegóły, takie jak ilustracje pary młodej na kartkach ślubnych lub nazwy ulic na kartkach z nowym domem. Dzięki temu Twoja kartka okolicznościowa będzie mogła posłużyć jako wyjątkowa pamiątka.
 6. Dodaj fotografię

  (Pin This)

  Jeśli ilustracja nie jest Twoją mocną stroną, dlaczego nie spróbować swoich sił w fotografii? Aby personalizacja osiągnęła najwyższy poziom, dołącz zdjęcia ślubne dla pary młodej lub, aby zainspirować się kartką urodzinową, dodaj garść zdjęć z Waszych ulubionych wspólnych wspomnień. Niezależnie od tego, czy jest to jedno proste zdjęcie, czy cały kolaż, dodanie obrazu do projektu kartki okolicznościowej jest popularnym sposobem na spersonalizowanie jej na specjalną okazję.

  Ten projekt kartki dla dziecka jest tego doskonałym przykładem - mocne zdjęcie jako główny element staje się niezapomnianym sposobem na ogłoszenie jego przyjścia na świat. Pamiętaj tylko, aby użyć zdjęcia wysokiej jakości, aby uzyskać jak najlepszy efekt.

 7. Zrób to w humorystyczny sposób
  Wiele z pomysłów na projekt kartki, które przedstawiliśmy do tej pory, wykorzystuje humor - a to dlatego, że jest on naturalnym magnesem przyciągającym tłumy! Stworzenie kartki, która może wywołać śmiech w ludziach, jest najlepszym rodzajem humoru ze wszystkich. W przypadku kartek komediowych prym wiodą zwykle kalambury i one-linery, zwłaszcza jeśli zawierają element wizualny, jak w powyższym przykładzie. Pamiętaj, że masz niewiele miejsca na swojej karcie, więc wykorzystaj je mądrze!


 8. Zachowaj prostotę i słodycz

  (Sahifa)  Czasami mniej znaczy więcej - co bez wątpienia udowadnia ten zachwycająco prosty projekt kartki okolicznościowej. Powodem, dla którego ten projekt jest tak dobry, jest fakt, że został wydrukowany na papierze o wysokiej fakturze, jak Tintoretto. Mocne pokrycie tuszem może sprawiać wrażenie plam i ukrywać całą tę wspaniałą fakturę, dlatego każdy pomysł na projekt kartki podobny do tego sprawdzi się doskonale, jeśli chcesz, aby główny nacisk został położony na jakość papieru, którego używasz.
 9. Dodaj odrobinę koloru

  (Papierowe Ciasteczka)  Dzięki pełnemu kolorowi i wysokiej jakości drukowi, już nigdy więcej nie będziesz musiał się martwić o stonowanie projektów kartek okolicznościowych. Jeśli potrzebujesz inspiracji do stworzenia kartki urodzinowej, ten przykład jest świetny. Wszystkie użyte kolory kojarzą się z jasnością i szczęściem, idealnie pasują do życzeń urodzinowych!
 10. Stwórz coś nieoczekiwanego

  (Justine Hovey)


  Jeśli chcesz wymyślić projekt kartki, który będzie naprawdę uderzający, nie ma nic tak odważnego jak czerń i biel. Z pewnością wyróżni się na każdej półce, czarne tło z białym tekstem i wzorami jest przeciwieństwem większości projektów kartek okolicznościowych, ale nie ma wątpliwości, że emanuje klasą i wyrafinowaniem.

Gotowy, aby zacząć tworzyć własne pomysły na kartki? Zapoznaj się z naszą pełną ofertą kartek tutaj. Prześlij swoje prace online lub, jeśli masz inwencję twórczą, stwórz je od podstaw, korzystając z naszego darmowego narzędzia do projektowania i szablonów kartek.