Jeśli planujesz duże wydarzenie w okresie świątecznym, jednym z najlepszych i najbardziej opłacalnych sposobów na zainteresowanie ludzi jest poinformowanie ich o nim za pomocą druku. Produkty takie jak ulotki, plakaty i banery są idealne do marketingu eventowego, ponieważ mogą szybko dotrzeć do szerokiego grona odbiorców. Inne produkty drukowane, takie jak broszury, wizytówki i gadżety na stół, mogą być zaskakująco skutecznymi dodatkami w dniu imprezy, aby pomóc w zapewnieniu jej udanego przebiegu.

Bez względu na to, czy jest to impreza charytatywna, przyjęcie czy Boże Narodzenie w biurze, przygotowaliśmy dla Ciebie listę życzeń, na której znajdziesz wszystko, czego będziesz potrzebować, aby rozpowszechnić informacje...

Ulotki

Rozpocznij marketing swojej imprezy od ulotek! Mając do dyspozycji tak wiele rozmiarów i materiałów, można być kreatywnym w kwestii ulotek. Ogólną zasadą jest to, aby były one jak najbardziej przyciągające wzrok, a w przypadku wydarzenia bożonarodzeniowego oznacza to paletę świątecznych kolorów i urocze, świąteczne obrazy. Nie zapomnij zawrzeć co, gdzie, kiedy, kto i dlaczego, i pamiętaj, aby wspomnieć o wszelkich specjalnych promocjach świątecznych, które mogą być uruchomione lub wszelkie wymagania dotyczące imprezy, takie jak to, czy twój zrobić jest fantazyjny strój lub formalne sprawy.

Wielka rzecz o ulotki jest to, że prezentują one z okazji do bezpośredniego, twarzą w twarz marketingu, jak można uzbroić się w ogromny stos i rozdawać je na ulicy. Alternatywnie, można użyć ich jako mailerów i wysłać je do lokalnych adresów. Niezależnie od sposobu ich wykorzystania, ulotki są zabawne i opłacalny sposób, aby dotrzeć do grupy docelowej i niech wiedzą o imprezie.

Obraz: etsy.com

Plakaty

Plakaty, podobnie jak ulotki, doskonale nadają się do zwiększenia lokalnej świadomości na temat Twojego wydarzenia. Umieszczone w odpowiednim miejscu, czy będzie to okno, przystanek autobusowy, tablica A, tablica ogłoszeń czy ściana, plakaty mogą przyciągnąć uwagę przechodniów i zainspirować do działania. Oczywiście, aby to zrobić, plakat wydarzenia świątecznego będzie potrzebował przyciągający wzrok, świąteczny design i krótki, snappy nagłówek, aby przyciągnąć ludzi w. Ponownie, jak ulotki, trzeba będzie zawierać co, gdzie, kiedy, kto i dlaczego, ale jak plakaty są znane być mniej informacyjne, można zachować to krótkie i słodkie. Wystarczy pamiętać, aby rzucić w numer telefonu, adres e-mail lub adres URL strony internetowej, tak, że widzowie mogą znaleźć więcej informacji, jeśli są zainteresowani.

Obraz: pinterest.com

Obraz: pinterest.com

Banery PVC

Jeśli Twoje wydarzenie jest otwarte dla publiczności, daj im znać za pomocą uderzającego banera PVC! Powieś je na ścianach, przymocuj do poręczy lub wyeksponuj wewnątrz lub na zewnątrz Twojego obiektu, aby przyciągnąć uwagę przechodniów. Jeśli podczas imprezy ogłaszasz jakieś wydarzenie lub jeśli Twoje przyjęcie jest podwójnie uroczyste, możesz nawet wykorzystać baner PCV jako dodatek dekoracyjny. Prosty napis "Gratulacje!", "Udało Ci się!" lub "Wesołych Świąt!" będzie wyglądał świetnie, rozlany na banerze i powieszony wewnątrz lokalu, aby wszyscy mogli go zobaczyć.

Zdjęcie: instantprint

Zaproszenia

Jeśli Twoje świąteczne wydarzenie jest ekskluzywne, upewnij się, że Twoja lista gości RSVP's wysyłając imponujące, świąteczne zaproszenia tematyczne. Pamiętaj, aby zawrzeć w nich wszystkie niezbędne szczegóły, takie jak data, godzina i miejsce, wraz z informacją, w jaki sposób wysłać zaproszenie. Jeśli stawiasz na rozprzestrzenianie się na swojej imprezie, warto również wysłać kopię menu z zaproszeniami, tak, że ludzie mogą zdecydować się na to, co chcieliby jeść z wyprzedzeniem. Punktem zaproszenia, poza formalnym zaproszeniem gości, jest sprawienie, aby ludzie byli podekscytowani twoim wydarzeniem. Świetnym sposobem na to jest zaoferowanie im zapowiedzi lub jakiegoś wglądu w to, czego mogą się spodziewać. Więc jeśli planujesz grać w gry imprezowe lub jeśli jesteś gospodarzem konkursu na najlepszy świąteczny sweter, pop to na zaproszeniu! Im więcej Twoi goście wiedzą o wydarzeniu, tym bardziej prawdopodobne jest, że zabezpieczą swoje miejsce!

Obraz: etsy.com

Bilety

Alternatywną drogą do wysyłania zaproszeń jest sprzedaż biletów na świąteczne wydarzenie. Ulotki DL na jedwabiu 250gsm to świetne bilety dzięki ich wysokiemu i wąskiemu wzornictwu oraz profesjonalnemu wyglądowi. Możesz je sprzedawać lokalnie w miejscu imprezy lub za pośrednictwem własnej strony internetowej. Możesz nawet sprzedawać je na drzwiach w dniu imprezy. Świetnym sposobem na zachęcenie ludzi do wzięcia udziału w wydarzeniu jest dołączenie ekskluzywnej oferty w zamian za zakup biletu. Może to być darmowy napój, lub jeśli jest to jarmark bożonarodzeniowy, zniżka na jeden z kramów z jedzeniem. Wszystko, co kupujący musiałby zrobić, to zachować swój bilet po wejściu i przekazać go w kasie, aby ubiegać się o nagrodę.

Obraz: etsy

Programy/Broszury

Jeśli masz zaplanowaną rozrywkę na swojej imprezie lub jesteś gospodarzem jakiejś uroczystości, możesz informować swoich gości o tym, co nadchodzi z poręcznym programem. Podobnie, jeśli jesteś hotelem lub lokalem, możesz użyć broszury, aby poinformować swoich odbiorców o wszystkich nadchodzących wydarzeniach świątecznych lub promocjach. Broszury wszelkiego rodzaju pozwalają na przestrzeń, zakres i platformę dla obszernych szczegółów, a z tak dużym wyborem rozmiaru, magazynu i oprawy, są one wszechstronne, niedrogie i super imponujące!

Obraz: thetouchagency.co.uk

Ustawienia miejsc

Organizujesz wytworną kolację na swojej imprezie? Użyj kwadratowych lub mini wizytówek, a może nawet pocztówek, aby stworzyć urocze świąteczne ustawienia miejsc! Ich wykonanie nie może być prostsze - wystarczy wybrać kolor, który pasuje do dekoracji stołu, napisać na nich imiona gości i dodać trochę świątecznej grafiki, takiej jak ostrokrzew, płatki śniegu, wieńce, poroże renifera lub bombki. Voila! Natychmiastowe domowe ustawienia miejsc!

Obraz: weheartit.com

Obraz: fuschiadesigns.co.uk

Obrazek: freepeople.com

Certyfikaty

Masz żartobliwą, końcoworoczną ceremonię rozdania nagród zaplanowaną na świąteczną imprezę w biurze? Przygotuj kilka zabawnych certyfikatów na ulotkach A4, które rozdasz pracownikom. 'Najlepiej ubrany'? 'Biurowy klaun'? Największe prawdopodobieństwo, że pierwszy sięgnie po bufet? Niech to będzie oficjalne! Możesz nawet dorzucić kilka poważnych, takich jak "Pracownik roku" lub "Najlepszy gracz zespołowy".

Obraz: pinterest.com

Gadżety przy stole

Jeśli masz specjalne świąteczne menu lub świąteczną promocję zaplanowaną na swoją imprezę, umieść szczegóły na gadżetach stołowych i rozrzuć je na każdym stole w lokalu. Table talkers to świetny sposób, aby uświadomić ludzi o promocjach w dniu imprezy bez konieczności agresywnego marketingu. Ponieważ Twoi odbiorcy będą już na imprezie i najprawdopodobniej będą w nastroju do świętowania, usiądź wygodnie, zrelaksuj się i pozwól, aby to druk zrobił to, co mówi!

Obraz: instantprint

Tak więc masz już wszystko, czego potrzebujesz, aby Twoje świąteczne wydarzenie zakończyło się sukcesem! Teraz pozostaje tylko się cieszyć (tylko nie zapomnij wysłać nam zaproszenia!)!