Jeśli chcesz wysłać swoim przyjaciołom i rodzinie, a nawet współpracownikom, coś, co będą mogli cenić w te święta, dlaczego nie spróbować swoich sił w projektowaniu własnych kartek?

Stworzenie własnej stylizacji świątecznych życzeń jest o wiele bardziej osobiste niż kupowanie ogólnych kartek świątecznych ze sklepu, zwłaszcza jeśli wysyłasz je do klientów jako sposób na podziękowanie im za wsparcie w ciągu roku. Oryginalne, serdeczne projekty kartek mogą sprawić, że każdy odbiorca poczuje się doceniony.

Jeśli chciałbyś spróbować, ale nie jesteś pewien, od czego zacząć, zebraliśmy wszystko, co musisz wziąć pod uwagę przy projektowaniu własnych spersonalizowanych kartek świątecznych, od kolorów, których użyjesz, po te wszystkie ważne świąteczne elementy wykończeniowe...

Wiadomość

Pierwszą rzeczą, o której powinieneś pomyśleć projektując swoją własną kartkę jest wiadomość, którą chcesz przekazać. Nie ma absolutnie nic złego w prostym "Wesołych Świąt", ale jeśli chcesz, aby Twój projekt był bardziej osobisty, warto pomyśleć o tym, do kogo zamierzasz ją wysłać.

Czy jest to dla rodziny? Przyjaciół? Współpracowników? Klientów? A może chcesz zaprojektować coś sentymentalnego dla swojej drugiej połówki? Upewnij się, że wcześniej ustalisz grupę odbiorców i napiszesz wiadomość dostosowaną specjalnie do nich, aby poczuli się jeszcze bardziej wyjątkowi!

Nie zapomnij pomyśleć o tym, jak zaprezentujesz swoją wiadomość. Być może chcesz, aby na froncie było jak najmniej tekstu, a główna treść znajdowała się w środku. Alternatywnie, możesz chcieć, aby Twoja wiadomość miała pierwszeństwo na przedniej okładce, tak jak na kartkach poniżej. Niezależnie od tego, w jaki sposób go zaprojektować, punkt kartki z pozdrowieniami jest niech ktoś wie, że myślisz o nich.

Obraz: bloglovin.com

Obraz: etsy.com

Temat

Następnie, musisz zdecydować się na temat swojej kartki. Może jesteś fanem animacji cutesy (kto nie kocha ładne pingwina, renifera lub niedźwiedzia polarnego karty na Boże Narodzenie!), lub wolisz tradycyjne style? Może coś humorystycznego jest bardziej dla Ciebie? Dobry kalambur zawsze dobrze się sprawdza!

Bez względu na to, jaki styl wybierzesz, upewnij się, że jest to coś, co wyraża Twoją osobowość, a może nawet osobowość odbiorcy. Jeśli lubisz dziwaczne projekty, daj im szansę. Jeśli jesteś znany ze swojego fantastycznego dowcipu, spraw, aby Twój projekt był zabawny! Im bardziej projekt reprezentuje Twój własny gust lub gust odbiorcy, tym bardziej osobisty będzie dla ludzi, którzy go otrzymają.

Obraz: pinterest.com

Obraz: thelovelydrawer.com

Obraz: etsy.com

Obraz: etsy.com

Obrazki

Zabawa z niestandardowych kartek świątecznych jest to, że można naprawdę dostać twórczy z obrazem. Możesz iść bardziej tradycyjną drogą, używając robinów, choinek, sań lub pończoch, lub możesz czerpać inspirację z rzeczy, które kochasz, takich jak koty, popkultura lub kaktusy (patrz poniżej!)!

Rodzaj obrazów, których używasz zależy od Twojego tematu, na przykład, jeśli zdecydowałeś się na animację, to ilustracje zwierząt będą idealne. Jeśli chcesz, aby Twój projekt był humorystyczny, możesz użyć fotografii lub zabawnych grafik. Można znaleźć kilka wspaniałych darmowych zdjęć z wielu źródeł online, choć jeśli jesteś dab hand at ilustracji, to zawsze można narysować obrazy samodzielnie i mieć je wydrukowane na kartach.

Obraz: etsy.com

Obraz: etsy.com

Obrazek: etsy.com

Kolor

Kluczem do rozprzestrzeniania świątecznej radości z kartek jest wstrzyknięcie kilku świątecznych kolorów! Nigdy nie można się pomylić z klasyków - czerwony, zielony i biały, chociaż czarny, złoty, srebrny i niebieski może również wyglądać świetnie. Jeśli nie chcesz, aby Twoja kartka wyglądała jakby Święta Bożego Narodzenia eksplodowały na niej, najlepszą rzeczą do zrobienia jest wybranie schematu kolorystycznego składającego się z 2-4 kolorów i trzymanie się ich, podobnie jak podczas dekorowania choinki!

Czcionka

Jeśli Twój projekt jest oparty na typografii lub jeśli chcesz dodać wiadomość do swoich obrazów, będziesz chciał użyć ładnej, świątecznie wyglądającej czcionki. Szczotkowane, odręczne czcionki, takie jak Wisdom Script, Sweet Pea lub Brusher świetnie sprawdzają się na kartkach świątecznych dzięki swoim dekoracyjnym stylom. Jeśli jednak wolisz coś odważniejszego i bardziej tradycyjnego, wybierz mocną czcionkę szeryfową, taką jak Caslon.

Obraz: inspirationhut.net

Obraz: kwernerdesign.com

Obraz: etsy.com

Dodatki dekoracyjne

Aby zakończyć swój projekt, dorzuć kilka gustownych, świątecznych obrazów, takich jak opady śniegu, posypka brokatu, odrobina ostrokrzewu, bombka lub dwie! Jeśli chodzi o te specjalne, świąteczne akcenty, mówimy, że im więcej, tym weselej!

Obraz: etsy.com

Obraz: inspirationhut.net

Obraz: felicityfrench.co.uk

Stock

Oczywiście, Twoje kartki świąteczne nie byłyby kompletne bez najwyższej jakości papieru, na którym je wydrukujesz! Nasze kartki Silk o gramaturze 350gsm oferują gładkość i lekki połysk z możliwością laminowania, podczas gdy nasze kartki Ice Gold o gramaturze 300gsm mają luksusowy perłowy połysk, który jest idealny na sezon świąteczny. Mając do wyboru wiele rozmiarów i kopert, na pewno znajdziesz styl, który będzie pasował do Twojego projektu.

Teraz, gdy masz już opanowane podstawy, pozostaje tylko zacząć projektować. Chętnie zobaczymy Twoje projekty kartek świątecznych - podziel się z nami gotowymi kartkami na Instagramie lub Twitterze oznaczając nas @instantprintuk lub #instantprint UK, aby mieć szansę na wyróżnienie.

Jeśli projektowanie od podstaw nie jest Twoją pasją, oferujemy całą gamę wspaniałych szablonów kartek świątecznych, które z łatwością dostosujesz do swoich potrzeb na miejscu. Po prostu wybierz wzór, który Ci się podoba i skorzystaj z naszego prostego narzędzia Design Online, aby dodać tekst lub zmienić obraz i stworzyć kartkę, która będzie dostosowana do Ciebie. Możesz też zacząć od zera i stworzyć kartkę online, korzystając z naszych pustych szablonów.