Standardowy rozmiar wizytówki w Wielkiej Brytanii to 85 mm x 55 mm (czyli 8,5 cm x 5,5 cm). Jest to rozmiar gotowej, wydrukowanej wizytówki, a także rozmiar standardowej karty kredytowej lub debetowej, co oznacza, że będzie ona idealnie pasować do Twojego portfela.

Upewnienie się, że rozmiar wizytówki jest zgodny ze standardowym rozmiarem wizytówki w danym kraju, jest bardzo korzystne. Oznacza to, że będzie idealnie pasować do wizytownika bez uszkadzania rogów, a także łatwo zmieści się w portfelu nowego rozmówcy. Oto krótki przewodnik, jak wybrać rozmiar wizytówki.

Standardowy rozmiar wizytówek w Wielkiej Brytanii

Standardowy rozmiar wizytówki w Wielkiej Brytanii to 85 mm x 55 mm (lub 8,5 cm x 5,5 cm).

Podczas przesyłania projektu do druku zostaniesz poproszony o podanie obszaru spadu. W Wielkiej Brytanii spad to dodatkowe 3 mm z każdej strony, które umożliwiają przycięcie projektu do krawędzi dokumentu. Bez tego istnieje ryzyko, że projekt wizytówki będzie miał białą obwódkę.

Aby wykonać projekt ze spadami, ustaw rozmiar wizytówki na 91 mm x 61 mm.

Jest to również europejski standardowy rozmiar wizytówek.

Rozmiar wizytówek amerykańskich

Gotowy, wydrukowany rozmiar standardowej wizytówki w USA to 3,5" x 2". W systemie metrycznym jest to 88,9 mm x 50,8 mm.

Podobnie jak w Wielkiej Brytanii, jeśli planujesz profesjonalny wydruk, musisz dodać do projektu obszar spadu. Spad wynosi 1/8 cala. Upewnij się, że wszystkie ważne informacje mieszczą się w obszarze spadu, aby nie zostały obcięte po wydrukowaniu.

Rozmiar gotowej pracy ze spadami to 3,75" x 2,25".

Standardowe rozmiary wizytówek w Kanadzie są takie same jak w USA.

Rozmiar wizytówek w Singapurze

Rozmiar wizytówki w mm stosowany w Singapurze, Chinach i Hongkongu to 90 mm x 54 mm, czyli jest nieco szerszy i krótszy niż standardowy rozmiar wizytówki europejskiej.

Również w tym przypadku należy dodać po 3 mm spadu z każdej strony projektu, aby uniknąć pojawienia się białego konturu wokół projektu.

Ostateczne wymiary Twojej grafiki ze spadami powinny wynosić 96 mm x 60 mm.

Chociaż standardowe rozmiary wizytówek z całego świata mają różne wymiary, wszystkie powinny zmieścić się w standardowym portfelu lub etui na wizytówki.

Wskazówki dotyczące rozdawania wizytówek

Omówiliśmy rozmiar wizytówek w wielu krajach, więc poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, jak skutecznie rozdawać wizytówki.

 1. Zawsze miej je przy sobie

  Nigdy nie wiadomo, kiedy natkniesz się na kontakt, który będzie potrzebował pomocy Twojej firmy. Trzymaj wizytówki w portfelu lub w torebce/kieszeni, aby mieć zawsze pod ręką, gdy nadarzy się okazja do przedstawienia siebie i swojej firmy.
 2. Upewnij się, że wyglądają profesjonalnie

  Używając profesjonalnie wydrukowanych i zaprojektowanych wizytówek, pokazujesz, że dbasz o swoją firmę i sposób, w jaki się prezentujesz. Znacząco zwiększysz też swoje szanse na otrzymanie telefonu zwrotnego. Oto wszystko, co musisz wiedzieć, aby stworzyć profesjonalną wizytówkę.
 3. Rozpocznij rozmowę

  Zanim wręczysz swoją wizytówkę, dowiedz się czegoś więcej o danej osobie. Budowanie relacji to świetny sposób na zrobienie niezapomnianego wrażenia. Twoja wizytówka posłuży do przypomnienia o Tobie i umożliwi nawiązanie kontaktu.
 4. Poproś o jedną w zamian

  Za każdym razem, gdy wręczasz swoją wizytówkę, poproś o nią w zamian. Jest to nie tylko dobra etykieta, ale także dowód na to, że jesteś zainteresowany drugą osobą i że poczuje się ona ważna.
 5. Bądź kreatywny

  Aby maksymalnie wyeksponować swoje wizytówki, musisz myśleć nieszablonowo, jeśli chodzi o ich dystrybucję. Dołączanie ich do zamówień klientów, przywiązywanie do balonów lub słoików na imprezach i korzystanie z tych zabawnych hacków to tylko kilka sposobów na kreatywne wykorzystanie wizytówek.

 6. Kontynuuj

  Notuj osoby, którym wręczyłeś wizytówki, a po kilku dniach wyślij do nich wiadomość. Możesz nawiązać z nimi kontakt w mediach społecznościowych, wysłać im link do swojej strony firmowej lub po prostu dać im do zrozumienia, że miło było ich poznać.

Potrzebujesz pomocy?

Teraz, gdy znasz już standardowy rozmiar brytyjskiej wizytówki, pozostaje tylko zaprojektować swoją własną. Sprawdź naszą stronę z darmowymi wzorami i dostosuj je, aby stworzyć własną. Dodaliśmy już spady i zabezpieczenia, więc jedyne, co Ci pozostało, to dodać swoje dane kontaktowe.

Pokaż nam swoje gotowe wydrukowane wizytówki w mediach społecznościowych, oznaczając nas @instantprintuk lub #instantprintuk, aby mieć szansę na wyróżnienie.

Potrzebujesz więcej porad na temat standardowego rozmiaru wizytówek lub chcesz poznać nasze rozmiary wizytówek w pikselach? Skontaktuj się z naszym przyjaznym zespołem, który z przyjemnością Ci pomoże.