Czy planujesz duże przyjęcie świąteczne lub wydarzenie w tym roku? Jednym z najlepszych sposobów, aby poinformować ludzi o tym jest WOW ich z świątecznym plakatem! Plakaty są świetne do szybkiego rozprzestrzeniania się informacji. Nie tylko są one bardzo opłacalne, ale jeśli są one wykonane dobrze, są one znane mieć długotrwałe, działanie inspirujące efekt na widza.

Plakaty na imprezy świąteczne są najbardziej zabawne do zaprojektowania. Używając niezachwianej świątecznej formuły składającej się z koloru, obrazu, tekstu i układu, nie może być łatwiej zachęcić ludzi do ekscytowania się Twoim wydarzeniem. Aby pomóc Ci zacząć, oto nasze podejście do tego, jak stworzyć niesamowity plakat na imprezę świąteczną...

Layout

Aby przyciągnąć uwagę publiczności, układ plakatu jest kluczowy. Wszystko, co się na nim znajduje, od grafiki po tekst, powinno być jasne, zwięzłe i łatwe do przyswojenia.

Prostym sposobem na osiągnięcie tego celu jest zastosowanie wizualnej hierarchii. Ułóż tekst w kolejności według wielkości, z najważniejszą informacją (zazwyczaj nagłówek - a.k.a. "co") zajmującą miejsce przewodniczącego na górze, a pozostałe informacje ("kto", "kiedy", "gdzie" i "dlaczego") coraz mniejsze na dole.

Ta sprawdzona metoda daje odbiorcom jasny obraz tego, o co chodzi w przekazie i pomaga im szybciej przetworzyć informacje, często w ciągu jednego spojrzenia.

Obraz: behance.net

Obraz: elli.com

Kolor

Kluczem do każdego dobrego plakatu świątecznego jest szerzenie świątecznej radości, a najprostszym sposobem na to jest wprowadzenie do projektu klasycznych, świątecznych kolorów. Najpopularniejsze kolory to czerwony, biały i zielony, ale czarny, złoty, srebrny, szary lub niebieski również świetnie się sprawdzą.

Sztuczka polega na tym, aby zaprojektować plakat tak, jak dekorujesz choinkę - wybierz schemat kolorystyczny składający się z dwóch lub trzech współgrających ze sobą kolorów i podążaj za nim.

Obraz: pinterest.com

Obraz: etsy.com

Obraz: designinspiration.net

Tekst

Podczas gdy niektóre plakaty mogą wykorzystywać tylko grafikę, aby wywrzeć wpływ, plakaty na wydarzenia powinny zawierać tekst, aby ludzie wiedzieli, co robić i gdzie iść.

Jest wiele do zrobienia w projektowaniu z tekstem, zwłaszcza gdy masz silny temat, taki jak Boże Narodzenie.

Poniższe plakaty genialnie wykorzystują tekst na swoją korzyść, po mistrzowsku formując kluczowe informacje w kształt choinki.

Bez użycia dużej ilości obrazów, już z daleka widać, że każdy plakat jest świąteczny, a zabawna typografia nie jest ani nudna, ani przytłaczająca dla odbiorcy.

Jeśli chodzi o ton Twojego tekstu, pamiętaj, że jest to wydarzenie świąteczne, więc im więcej zabawy i radości, tym lepiej! Podobnie jak na plakatach poniżej, w nagłówku powinny znaleźć się kluczowe słowa świąteczne, takie jak "merry" lub "jolly", aby widzowie od razu wiedzieli, że plakat reklamuje coś świątecznego!

Dalej w dół użyto słów takich jak "świętować" lub "impreza", więc wiesz, na co się piszesz! Jeśli organizujesz jakieś gry lub konkursy na swojej imprezie, daj gościom znać, czego mogą się spodziewać, używając prostej, ale zabawnej linii.

Nie ma potrzeby, aby plakaty były tajemnicze (chyba, że Twoje wydarzenie jest celowo tajemnicze!). Przy tak krótkim czasie na przekazanie wiadomości (ludzie często oglądają plakaty, gdy przechodzą lub przejeżdżają obok nich), najlepszym rozwiązaniem jest mówienie wprost.

Obraz: minted.com

Obraz: pinterest.com

Obraz: minted.com

Co napisać na plakacie Christmas Party

Oto szybka lista kontrolna wszystkiego, co powinno być zawarte na plakacie Christmas Party, aby dać swoim gościom wszystkie istotne informacje, które będą potrzebne do planowania na noc - co poprawi frekwencję na imprezie.

  • Co - czego będzie dotyczyć impreza? Czy to klubowa noc, posiłek na mieście, coś wewnętrznego dla Twojej firmy?
  • Gdzie - gdzie będzie się odbywać?
  • Kiedy - jaka data i godzina będzie miała miejsce? Istotne jest, aby uzyskać te informacje wcześnie, jak ludzie się zajęty w weekendy przed Bożym Narodzeniem
  • Jak - czy będziesz oferować transport na imprezę, czy też oczekiwać, że goście zapewnią sobie własny?
  • Dodatkowe informacje - czy będą jakieś dodatkowe korzyści z imprezy, takie jak darmowy drink przy wejściu, lub czy jest dress code

Obrazki

Święta Bożego Narodzenia wiążą się z wieloma charakterystycznymi obrazami, od choinek po ostrokrzew, renifery, robaczki i samego wielkiego człowieka - Świętego Mikołaja! Aby upewnić się, że publiczność identyfikuje Twoje wydarzenie jako świąteczne, wszystko, co naprawdę musisz zrobić, to dołączyć kilka wesołych świątecznych obrazów, nawet jeśli są one subtelne, jak projekt choinki poniżej.

Jeśli chcesz, aby Twój obraz się wyróżniał (w końcu w okresie przedświątecznym spotykamy się z dużą ilością tradycyjnych świątecznych obrazów!), spróbuj nadać mu nowy wydźwięk, tak jak w przypadku poniższego hipsterskiego obrazu Mikołaja.

Przynosząc nowoczesny, humorystyczny zwrot do czegoś tak dobrze znanego, zachęcasz odbiorców do ponownego spojrzenia, a tym samym zasiewasz ziarno dla ludzi, aby zapamiętali plakat i podjęli działanie.

Obraz: pinterest.com

Obraz: creativemarket.com

Więc jesteś gotowy, aby zaimponować swojej publiczności z plakatem Christmas Party? Nie zapominaj, że plakaty są idealne dla wszystkich rodzajów reklamy, od wydarzeń i imprez świątecznych do Twojej firmy świąteczne oferty, oferty i kampanie. Daj nam znać, jak wykorzystasz swój!