Myślisz, że kartki z życzeniami to już przeszłość? Pomyśl jeszcze raz. Pomyśl jeszcze raz. Wielka Brytania wydaje rocznie aż 1,4 miliarda funtów na kartki okolicznościowe, co oznacza, że jest to ogromny, prężnie rozwijający się przemysł, który ma szansę na jeszcze większy wzrost w przyszłości. Ale jak na tak nasyconym rynku stworzyć świeże projekty kartek, które będą się wyróżniać na tle innych?

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się je sprzedawać, czy wysyłać, zebraliśmy nasze najważniejsze wskazówki, jak stworzyć bezkonkurencyjne projekty kartek okolicznościowych, którym Twoi klienci nie będą mogli się oprzeć.

 1. Badania, badania, badania

  Zanim jeszcze przyłożysz pióro do papieru, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest ustalenie, jakiego rodzaju kartek oczekują Twoi klienci. Zapoznaj się z najnowszymi trendami w projektowaniu graficznym i zastanów się, jak możesz stworzyć projekt kartki, który będzie je odzwierciedlał, ale z własną nutą, albo sprawdź, czego jeszcze się nie robi. Czy jest jakiś popularny program telewizyjny z cytatami, które nadawałyby się na kartki wypełnione kalamburami? A może w wiadomościach dzieje się coś, co nadawałoby się na wzór kart?

  Znalezienie swojej niszy i kierunku, w którym chcesz podążać, pomoże Ci stworzyć silną markę dla Twojej firmy zajmującej się sprzedażą kartek urodzinowych, papeterii lub prezentów.

  Trendy w projektowaniu graficznym, które obecnie zyskują na popularności, to minimalizm (surowe kartki z jednym lub dwoma elementami graficznymi, jak ta poniżej), asymetryczne układy i odważne kolory.


  (Fragola Designs)


 2. Wybierz swoją kartkę

  Dzięki możliwości drukowania kartek okolicznościowych online,

  Istnieje wiele opcji personalizacji do wyboru, a wybrany rodzaj będzie miał wpływ na niektóre aspekty projektu Twojej kartki.

  Po pierwsze, musisz wybrać rozmiar. Standardowym rozmiarem kartki z życzeniami jest A5, ale mniejsze kartki, takie jak A6, są również popularną opcją. Jeśli chodzi o coś nieco innego, kwadratowe kartki świetnie nadają się do nowoczesnych projektów. Format DL to standardowy kształt koperty, co oznacza, że kartki te są specjalnie zaprojektowane do wysyłania pocztą.  (Ohh Deer)  Po wybraniu idealnego rozmiaru, nadszedł czas na wybór materiału - jest to materiał, na którym kartka jest drukowana. Jedwabie premium są zawsze dobrym rozwiązaniem, ale ogranicz pisanie tylko do długopisów. Jeśli chcesz, aby klienci mogli pisać czymkolwiek, najlepszym wyborem będą niepowlekane materiały do pisania.

  (Rifle Paper Co.)  A może chcesz stworzyć coś, co nie będzie miało sobie równych? (Znamy już odpowiedź: oczywiście, że tak!) Papier Ice Gold mieni się w świetle, tworząc perłową poświatę - doskonały do kartek świątecznych. Kraft to brązowy materiał, który jest najlepszy, jeśli chcesz stworzyć kartkę w stylu "zrób to sam" - najlepiej wygląda w połączeniu z ciemnymi kolorami, które podkreślają fakturę kartki.

  (Hen Pen Paper Co.)

  Wzory kartek przyjazne dla środowiska również odnotowują ogromny trend wzrostowy. Kartki z recyklingu są niepowlekane, co oznacza, że po skończonej okazji można je ponownie poddać recyklingowi!

  Wiesz dokładnie, jaka jest Twoja marka i czego oczekują klienci od projektu kartki, więc wybór pozostawimy Tobie.

 3. Wybierz uzupełniające się kolory

  Wybrane kolory nie tylko muszą się uzupełniać, ale muszą też pasować do okazji, na którą przeznaczona jest kartka okolicznościowa. Oto kilka propozycji kolorów dla różnych rodzajów kartek.


  Kolory kartek świątecznych
  Oczywiste są czerwienie i zielenie, które wszyscy znamy i kojarzymy z Bożym Narodzeniem, ale uważamy, że jest też sporo miejsca dla lodowatych błękitów! Ten projekt kartki świątecznej wykorzystuje odcienie rubinu, szmaragdu i złota, aby stworzyć zimowy klimat północnych świateł, który jest zupełnie inny niż Ojciec Chrystus i cukierkowe laski, do których jesteśmy tak przyzwyczajeni.

  (Samantha's Creative Cards)  Kolory kartek urodzinowych
  Jeśli chodzi o kartki urodzinowe, masz o wiele większe pole do popisu, jeśli chodzi o kolorystykę. Ponieważ jest to tak radosna okazja, jasne odcienie są zawsze popularną opcją, jak na przykład ten projekt tęczowej kartki urodzinowej z posypką.

  (Jen Shults)  Kolory kartek ślubnych
  W przypadku kartek ślubnych - czy to jako zaproszenia, czy też do wysłania gratulacji szczęśliwej parze - niezwykle popularne są wszelkie motywy kwiatowe i akwarelowe (jak przykład poniżej). Jednak ostatnio obserwujemy również wzrost zainteresowania bogatymi odcieniami klejnotów, marmurowymi tłami i geometrycznymi kształtami.

  (Down in the Boon Docks)

 4. Znajdź czcionkę

  Wybór czcionki jest bardzo ważny dla określenia charakteru projektu kartki - czy ma być dziwna? Czy jest odważna? Czy jest elegancka? Niektóre czcionki kojarzą się z określonymi rzeczami, dlatego ważne jest, aby znaleźć odpowiednią do projektu kartki okolicznościowej.

  Czcionki kursywne, takie jak ta poniżej, są popularne w przypadku kartek ślubnych, sympatycznych i wszelkich innych, które wymagają osobistego, odręcznego wyglądu. Nadają one kartkom polerowany, elegancki wygląd i poważniejszy ton.


  (Rifle Paper Co.)  Komediowe lub dziwaczne kartki będą zazwyczaj drukowane na jeden z dwóch sposobów: zwykłymi wielkimi literami.

  (thelittleillustrator)  Lub czcionkami w stylu gazetowym, takimi jak Helvetica lub Times New Roman.

  (comedycard.co.uk)  W przypadku kartek urodzinowych dla dzieci, zadbaj o pogrubioną i wyraźną czcionkę, zwłaszcza jeśli są one skierowane do osób, które dopiero uczą się czytać!

  (Twizler)

 5. Napisz idealną wiadomość

  Przesłanie jest najważniejszym elementem Twojej kartki, niezależnie od tego, czy jest to serdeczna wiadomość na Dzień Matki, czy puenta dowcipu, który zacząłeś na okładce. Próba znalezienia idealnych słów może być trudna, zwłaszcza jeśli nie jest to Twoja mocna strona. Nie obawiaj się - wymyśliliśmy 43 rzeczy, które można napisać na kartce z życzeniami; jest tu wiadomość na każdy ton głosu i na każdą okazję, więc na pewno znajdziesz idealną wiadomość na swoją kartkę z życzeniami.

  (Endless Creations & Everyday Cards) 6. Spersonalizuj ją!

  Stworzenie własnego, spersonalizowanego projektu kartki okolicznościowej to świetny sposób na wyróżnienie się na tle konkurencji, zwłaszcza jeśli projektujesz kartki na specjalne uroczystości, takie jak ślub. Istnieje mnóstwo drobnych dodatków, które możesz dodać do projektu kartki po jej wydrukowaniu, aby ją spersonalizować, np. pisząc imiona czcionką w stylu kaligraficznym. Oto kilka pomysłów, które pobudzą Twoją kreatywność.

  Ozdabiaj dekoracjami
  Dodawanie wstążek i przyklejanie innych ozdób to fantastyczny sposób na spersonalizowanie wydrukowanej kartki okolicznościowej. Ta przykładowa kartka w kształcie słonecznika wykorzystuje tę technikę znakomicie! Główna rada: podczas tworzenia projektu pamiętaj o tym, gdzie chcesz dodać ozdoby po wydrukowaniu kartki.

  (LinseysPrettyDesigns)  Stempluj wzór
  Aby dodać piękny, stemplowany wzór do projektu kartki, możesz użyć różnych rzeczy. Jedną z naszych ulubionych technik jest zanurzanie kwiatów w farbie i tworzenie z nich stempli! Daje to efekt "zrób to sam" i pozwala dodać element 3D do kartki urodzinowej lub świątecznej.

  (Nurture Store)  Rysuj spersonalizowane ilustracje
  Szczególnie popularne w przypadku zaproszeń ślubnych i datowników, pozostawienie miejsca na spersonalizowane ilustracje to kolejny świetny sposób na nadanie projektowi kartki wyjątkowego charakteru, który może być czynnikiem decydującym o wygranej w biznesie związanym z kartkami okolicznościowymi. Ten przykład przedstawia szczęśliwą parę jako ilustrowane wersje ich samych, co stanowi doskonałą pamiątkę dla gości.

  (Wedding Manage)

 7. Wybierz swoje koperty

  Po stworzeniu idealnego projektu karty dla Twojej firmy, nadszedł czas na wybór kopert - AKA najważniejsze pierwsze wrażenie. Najlepszym wyborem będzie niedroga, biała koperta z krótką zakładką, czyli koperta standardowa. Takie koperty najlepiej sprawdzają się w przypadku zakupów hurtowych lub tańszych marek.

  Koperty luksusowe, podobnie jak standardowe, są białe, ale mają grubszy, bardziej efektowny papier i dłuższą zakładkę, co sprawia, że są najlepszym wyborem w przypadku wysokiej jakości kartek okolicznościowych.

  Jeśli chcesz, aby kartka bożonarodzeniowa miała nieco jaśniejszy i bardziej odświętny kolor, postaw na czerwień!

Szukasz wskazówek?

Mamy nadzieję, że nasze wskazówki pobudziły Twój kreatywny umysł i że jesteś gotowy do działania! Własne kartki okolicznościowe możesz wydrukować za pomocą instantprint. A jeśli potrzebujesz więcej inspiracji, sprawdź nasze 14 najlepszych darmowych szablonów kartek okolicznościowych.

Aby porozmawiać z członkiem naszego zespołu, skontaktuj się z nami tutaj. Nasi eksperci chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania związane z projektowaniem kartek okolicznościowych i nie tylko.