Jeśli chodzi o stworzenie idealnego zespołu w biurze, istnieje wiele czynników, na które należy zwrócić uwagę, takich jak umiejętności, doświadczenie czy styl komunikacji danej osoby. Ale co z ich gwiazdą?

Przeprowadziliśmy ankietę wśród 2 000 brytyjskich pracowników i okazało się, że jeśli chodzi o miejsce pracy, prawie jedna piąta Brytyjczyków (18%) uważa, że nasze znaki gwiezdne wpływają na naszą kompatybilność ze współpracownikami.

Barany (urodzone między 20 marca a 19 kwietnia) okazały się największymi zwolennikami zgodności horoskopu (33%), podczas gdy Barany (urodzone między 23 września a 22 października) były najbardziej sceptyczne, z zaledwie 8% wierzącymi w zgodność znaków gwiezdnych w miejscu pracy.

Aby dowiedzieć się więcej na temat wpływu zodiaku na nasze życie zawodowe, przeanalizowaliśmy wyniki naszej ankiety i współpracowaliśmy z astrologiem Bex Milford z Cosmic Cures, aby dowiedzieć się, które kombinacje znaków astrologicznych są najlepsze, a które mogą prowadzić do biurowych sporów.

Jakie cechy osobowości lubimy widzieć u naszych współpracowników?

Jeśli chodzi o naszych współpracowników, istnieją pewne cechy osobowości, z którymi naturalnie dogadujemy się lepiej niż z innymi.

Cierpliwość jest postrzegana jako najbardziej pożądana cecha osobowości w miejscu pracy, ponieważ 46% pracowników z Wielkiej Brytanii chce mieć współpracownika, który posiada tę cechę. Kolejne 45% z nas ceni osoby o dobrych umiejętnościach komunikacyjnych, podczas gdy inne popularne cechy to zdolność do rozwiązywania problemów (43%), dobre umiejętności organizacyjne (35%) i kreatywność (35%).

Chociaż jedna trzecia z nas (32%) uważa zdolność do przewodzenia za pożądaną cechę, jeden na dziesięciu mężczyzn (11%) przyznał, że trudno byłoby mu pracować u boku naturalnego lidera.

Najbardziej pożądane cechy osobowości w miejscu pracy według brytyjskich pracowników %
Cierpliwość 46%
Dobra komunikacja 45%
Dobra umiejętność rozwiązywania problemów 43%
Zorganizowany 35%
Kreatywność 35%
Entuzjastyczny 35%
Rozważny 34%
Odpowiedzialny 33%
Naturalny lider 32%
Wytrwałość 29%

Ponad jedna trzecia (38%) ankietowanych brytyjskich pracownic uznała, że preferuje współpracowników, którzy są rozważni. Kolejna jedna trzecia (33%) uznała "bycie opiekuńczym" za jedną z najbardziej pożądanych cech osobowości u współpracownika, co pokazuje, że osoby o cechach empatycznych częściej dogadują się z kobietami w środowisku biurowym.

Dla porównania, prawie dziesięć procent mniej mężczyzn (25%) uznaje tę cechę za priorytetową na liście swoich współpracowników.

Jeśli dobra komunikacja jest cechą, którą chcesz promować w swoim miejscu pracy, dzielenie się wiadomościami dotyczącymi całej firmy za pomocą plakatów może pomóc. Nie tylko oznacza to, że wszyscy współpracownicy są na tej samej stronie, ale również wyjaśnienie kluczowych wiadomości może dać ogromny impuls kulturze firmy.

Jakich cech osobowości nie lubimy u naszych współpracowników?

Jeśli chodzi o cechy, których wolelibyśmy uniknąć, najgorszą cechą okazała się słaba umiejętność słuchania - jedna trzecia (34%) brytyjskich pracowników uznała ją za niepożądaną.

Ci, którzy lubią mieć kontrolę nad sytuacją, również powinni zachować ostrożność, ponieważ dominująca osobowość (32%), dominująca lub arogancka osobowość (28%) oraz brak elastyczności (27%) są również postrzegane jako najgorsze cechy w pracy. Jedna czwarta (26%) pracowników w Wielkiej Brytanii przyznała również, że brak konsekwencji w działaniu jest cechą odstręczającą u ich współpracowników lub kierowników.

Najgorsze cechy osobowościowe w pracy, według brytyjskich pracowników %
Nie słucha innych 34%
Dominuje nad innymi 32%
Dominuje 28%
Nieelastyczny 27%
Brak kontynuacji 26%
Uparty 26%
Rozprasza się 18%
Nie lubi autorytetów 18%
Obsesja 18%
Flighty 15%

Z naszych ustaleń wynika również, że warto uważać na swój ton w rozmowach z kolegami z zespołu, ponieważ 15% kobiet z Wielkiej Brytanii wolałoby unikać pracy z kimś o tępym charakterze.

A więc, z którymi znakami gwiazd chcielibyśmy pracować w oparciu o te cechy?

Rozmawialiśmy z astrologiem Bex Milford, aby odkryć, które znaki zodiaku są najbardziej kompatybilne w środowisku biurowym.

"Nasz 'znak gwiazdy' to miejsce, w którym Słońce znajdowało się na naszym wykresie w momencie, gdy wzięliśmy pierwszy oddech. W astrologii, Słońce pokazuje nasz potencjał w życiu. Pozycja pokazuje, co wybierzesz, aby świadomie pracować w kierunku w tym życiu.

"Ponieważ pewne znaki rezonują z różnymi cechami, to naturalne, że jedni będą bardziej kompatybilni w środowisku pracy z innymi. Oczywiście zależy to od tego, z jaką branżą pracują - w dużej korporacji Koziorożec i Baran będą zdecydowanymi liderami, choć mogą zmagać się z bardziej "iść z prądem", kreatywną naturą Pisces lub stałą (i czasami upartą) mentalnością Taurus. Jak w przypadku wszystkich tych rzeczy, posiadanie wspierającej mieszanki przypisanej do różnych ról jest kluczem - Virgos uwielbiają planować, Leos uwielbiają prezentować, a Sagittarius będzie dążyć do przodu z bezgranicznym entuzjazmem.

"Innym interesującym punktem jest to, że ludzie zakładają, że nasz znak Słońca oznacza to, co przychodzi nam naturalnie, podczas gdy w rzeczywistości nasze Słońce wskazuje, gdzie możemy skupić naszą uwagę, aby pozwolić tej części rozwinąć się i ostatecznie poczuć się spełnionym. Tak więc, poznanie cech swojego znaku Słońca może faktycznie pomóc Ci stać się lepszym liderem, menedżerem lub pracownikiem".


Baran (21 marca - 19 kwietnia)

Znaki Barana są naturalnymi liderami i samozwańcami. Działają na instynktach, potrafią inicjować działania i są odważne w biznesie, co czyni je świetnymi w każdej sytuacji kryzysowej. Ze względu na ich naturalną zdolność do przewodzenia, pasują do stanowisk kierowniczych i mogą się w nich doskonalić.

Niestety, ten znak gwiezdny ma również wiele cech, które Brytyjczycy uznali za niepożądane. Mogą zaczynać wiele rzeczy, ale brakuje im kontynuacji i mogą próbować dominować nad innymi i narzucać swój program. Jako znak ognia, mogą być również zbyt impulsywne, nie lubią autorytetów i mają tendencję do bycia upartymi.

- Najlepiej współpracują z - Libra
- Prawdopodobnie będzie w konflikcie z - Taurus

Taurus (20 kwietnia - 20 maja)

Wielu z nas uznałoby Taurusy za świetnych współpracowników, ponieważ mają wiele pożądanych cech, takich jak cierpliwość, wytrwałość i kreatywność. Taurusy są również świetnymi osobami rozwiązującymi problemy, menedżerami i rekruterami.

Jednak symbolem tego znaku jest byk i mają pewne uparte skłonności - mogą być nieelastyczne i nie lubią odchodzić od planów. Dodatkowo, jeśli nie podzielają wartości tego, co robią lub nie czują się zainspirowani, mogą bardzo szybko stracić zainteresowanie zadaniami.

- Najlepiej współpracują z - Koziorożcem
- Prawdopodobnie będzie w konflikcie z - Wodnikiem

Gemini (21 maja - 20 czerwca)

Gemini są świetnymi komunikatorami, którzy mogą odzwierciedlać i uwzględniać różne punkty widzenia, co czyni ich pożądanymi członkami zespołu lub menedżerami. Są ciekawym znakiem i przyniosą super pomysły do stołu. Według Bex, znak ten jest również wspaniały w pisaniu, prezentowaniu i na każdym stanowisku związanym ze sprzedażą.

Po drugiej stronie spektrum, znak ten może drażnić współpracowników, ponieważ nie zawsze słuchają innych i mają potrzebę posiadania racji w sytuacjach. Mogą być łatwowierni i mogą się rozpraszać lub chcą się zajmować zbyt wieloma zadaniami, ponieważ interesują się wieloma dziedzinami.

- Najlepiej pracować z - Sagittarius
- Prawdopodobnie w starciu z - Libra

Rak (21 czerwca - 22 lipca)

Kariera, w której mogą pielęgnować innych, przyjdzie temu znakowi naturalnie, ponieważ instynktownie dostrajają się do tego, czego potrzebują inni. Raki będą potrzebowały zawodu, o który mogą się troszczyć, a ich troskliwa natura może uczynić z nich bardzo rozważnych menedżerów. Jednakże ten znak może preferować pracę jako część zespołu, a nie przewodzenie innym.

Ponieważ ten znak ceni dom i komfort, mogą walczyć o opuszczenie swojej strefy komfortu lub podjęcie ryzyka i są bardziej prawdopodobne, że chcą pracować zdalnie niż być w biurze. Jako znak wodny, są znani z wrażliwości na krytykę lub na to, jak czują się inni.

- Najlepiej współpracują z - Koziorożcem
- Prawdopodobnie do starcia z - Skorpion

Lew (23 lipca - 22 sierpnia)

Ten znak jest świetny w prezentowaniu i będzie kwitł w świetle reflektorów. Lew ma zdrowe poczucie rywalizacji, a jego entuzjazm może wnieść radość i ciepło do każdego miejsca pracy.

Po negatywnej stronie, ten znak ma tendencję do bycia dumnym znakiem lub bycia zbyt konkurencyjnym. Mogą się dąsać, wycofywać, zacząć obijać się lub być zniechęceni, gdy czują, że nie są słuchani lub doceniani. Jeśli Leo jest na stanowisku kierowniczym, może potrzebować pracy nad swoim zrozumieniem i nie być zbyt dominującym w swoim zespole, aby utrzymać swoich współpracowników szczęśliwymi.

- Najlepiej współpracuje z - Ryby
- Prawdopodobnie w starciu z - Baran

Panna (23 sierpnia - 22 września)

Panny są bardzo zorganizowane, dobre w planowaniu i wyznaczaniu celów. Posiadają umiejętność ustalania priorytetów, co sprawia, że nadają się do zarządzania projektami. Ten znak ziemi ma również wielkie poświęcenie i koncentruje się na swojej karierze, co prowadzi do zdecydowanej etyki pracy.

Jednak ten znak może być zbyt drobiazgowy, skrupulatny i może być uważany za perfekcjonistę. Mogą się zgubić w szczegółach zadania, a zatem nie skończyć w ustalonych terminach. Ta potrzeba perfekcji może dać im potencjał kierowniczy, ale może również sprawić, że będą krytyczni wobec innych i nieelastyczni, jeśli inni nie będą mogli robić rzeczy po swojemu.

- Najlepiej współpracują z - Gemini
- Prawdopodobnie będzie w konflikcie z - Sagittarius

Libra (23 września - 22 października)

Jako znak powietrza, Libra jest świetna we wprowadzaniu harmonii w miejscu pracy. Są naturalnymi dyplomatami i posiadają umiejętności taktownej komunikacji. Znak ten świetnie odnajduje się w sytuacjach, w których może być pośrednikiem, łączyć ludzi lub przekonywać innych.

Podejmowanie decyzji nie przychodzi Librom łatwo i mogą się wahać. Mogą bardzo przejmować się tym, co myślą inni i dlatego boją się zmienić status quo lub wyrazić swoją opinię. Ze względu na swoją dyplomatyczną naturę, mogą odpowiadać za bycie odpowiedzialnym, ale muszą nauczyć się podejmować decyzje i nie wahać się.

- Najlepiej pracować z - Taurus
- Prawdopodobnie do starcia z - Gemini

Skorpion (23 października - 21 listopada)

Scorpios rozumieją psychologię i są bardzo połączone z ich intuicją i instynktami. Ludzie z tym znakiem będą mieli wielkie umiejętności w śledztwie i badaniach. Mogą być również niezwykle silną wolą, co czyni ich potężnymi menedżerami.

Jednak ten znak może sprawić, że trudniej będzie współpracować z nimi, ponieważ mogą być skryci. Mogą chcieć pracować w samotności, ponieważ mogą stać się nadmiernie intensywne lub sfrustrowane, czasami z kolegami. Mogą również mieć obsesję na punkcie pracy i spędzać zbyt wiele czasu skupiając się na małych szczegółach.

- Najlepiej pracować z - Panna
- Prawdopodobnie będzie w konflikcie z - Leo

Sagittarius (22 listopada - 21 grudnia)

Ludzie spod tego znaku znani są ze swojej zdolności do inspirowania i zachwycania innych, dzięki czemu są świetni w udzielaniu rad lub uczeniu ludzi w swoim zespole. Są naturalnie optymistycznym znakiem, który jest świetny w widzeniu szerszego obrazu.

Jednak ten ognisty znak może kolidować z innymi, ponieważ Sagittarius może być bardzo dosadny i obrażać swoich kolegów, jeśli nie są ostrożni. Ponieważ lubią się uczyć, mogą się łatwo nudzić, jeśli nie czują, że są w ciągłym ruchu, uczą się lub rozwijają. Ta potrzeba bycia zajętym oznacza, że mogą wziąć na siebie zbyt wiele pracy, co jest czymś, na co należy uważać w biurze.

- Najlepiej pracować z - Baran
- Prawdopodobnie w starciu z - Rakiem

Koziorożec (22 grudnia - 19 stycznia)

Ten znak ziemi jest ambitny, zdeterminowany i sprawia, że jest świetnym CEO - możesz nie być zaskoczony, gdy dowiesz się, że miliarder Jeffrey Bezos jest koziorożcem! Koziorożce mają umiejętności w zakresie organizacji i struktury, co czyni je pożądanym znakiem do pracy.

Jednak ludzie spod tego znaku mogą być pracoholikami. Mogą być nadmiernie autorytatywne i martwić się o drobne szczegóły, ponieważ są bardzo przywiązane do swojej pracy, więc mogą ścierać się ze współpracownikami, którzy nie lubią ich stylu zarządzania.

- Najlepiej pracować z - Leo
- Prawdopodobnie w starciu z - Ryby

Wodnik (20 stycznia - 18 lutego)

Wodniki uwielbiają nawiązywać kontakty z ludźmi i działać na rzecz innych, co jest dla nich ważne w środowisku pracy i szukają zajęć, które pozwalają im pomagać innym. Mają talent do znajdowania rozwiązań problemów i są szczególnie pomysłowe, co czyni je odpowiednimi dla ról, w których muszą być innowacyjne.

Podobnie jak inne znaki powietrzne, ten znak może się łatwo znudzić. Pragną regularnie zmieniać scenerię i zawód oraz cenią sobie wolność w miejscu pracy. Mimo że są świetnymi menedżerami, mogą stwierdzić, że wolą pracować w pojedynkę.

- Najlepiej współpracują z - Skorpionem
- Prawdopodobnie w starciu z - Koziorożcem

Ryby (19 lutego - 20 marca)

Znak zrozumienia, Ryby są intuicyjne i empatyczne w miejscu pracy, co czyni je dobrymi doradcami i opiekunami. Znak ten jest również kreatywny i artystyczny, dlatego też dobrze poradzi sobie w pracy z innymi lub w zarządzaniu zespołem.

Jeśli chodzi o słabości, znaki te nie najlepiej radzą sobie z rutyną i strukturą. Według astrologa Bexa, mogą mieć obsesję i martwić się o pracę i będą musiały wprowadzić granice i czas na własną opiekę nad sobą.

- Najlepiej współpracują z - Rakiem
- Prawdopodobnie w starciu z - Panną

Jaki jest idealny zespół?

Oczywiście każde środowisko pracy będzie się różnić, ale gdy chcemy stworzyć zrównoważony zespół, Bex poleca znaki, które obejmują różne umiejętności i cechy. Możesz nawet połączyć w pary znaki, które prawdopodobnie się ze sobą zderzą, aby mieć pewność, że w zespole znajdą się wszystkie talenty.

Zaleca połączenie naturalnie autorytatywnego lidera, Koziorożca, z zorganizowanym Skorpionem.

Jeśli chodzi o potrzeby związane z publicznym przemawianiem i komunikacją, dołącz charyzmatycznego Leo i ciekawskiego Gemini.

Dodaj do tego Skorpiona ze względu na jego umiejętności badawcze oraz Raka ze względu na jego opiekuńczą naturę, aby uzyskać wspaniały zespół.

Inną idealną kombinacją zespołu byłoby zmieszanie pasjonującego, naturalnego lidera, Barana, z inspirującym nauczycielem Strzelcem.

Przyprowadź Taurusa i Aquariusa dla swoich potrzeb rozwiązywania problemów, a następnie uzupełnij zespół o intuicyjną Pisces i dyplomatyczną Librę.

Wnioski

Jako firma wiemy, że każda osoba ma swoje unikalne cechy i punkty widzenia, które może wnieść do zespołu, i że ważne jest, aby miejsce pracy było zrównoważone. Zachęcamy każdą firmę do zwrócenia uwagi na cechy i talenty swoich pracowników i zbudowania wieloaspektowego zespołu, który pozwoli członkom na wykorzystanie ich różnych mocnych stron i umiejętności.

Naturalnie, zawsze będzie istniała eklektyczna mieszanka osobowości w środowisku pracy i naprawdę jest to świetna równowaga jako menadżer, aby upewnić się, że zatrudniasz odpowiednią mieszankę cech, aby zapewnić, że otrzymujesz to, co najlepsze od swojego zespołu.

I choć koncepcja zatrudniania w oparciu o znaki zodiaku jest czymś, czego wielu z nas, co zrozumiałe, nie brało pod uwagę lub w co nie wierzyło, to patrząc na wyniki badań, być może jest w tym coś więcej niż się wydaje!

Źródła
- https://www.astrology-zodiac-signs.com/ dla dat zodiaku.
- Ankieta przeprowadzona wśród 2000 dorosłych Brytyjczyków we wrześniu 2021 roku.
- Wgląd w znaki gwiezdne pochodzi wyłącznie od Bex Milford z Cosmic Cures.