Naklejki są świetnym, wielofunkcyjnym i niedrogim narzędziem promocyjnym. Można je wykorzystać na setki sposobów - ale jeśli masz problem ze znalezieniem ciekawych sposobów na wykorzystanie naklejek, to dobrze trafiłeś. Przeszukaliśmy internet w poszukiwaniu naszych ulubionych przykładów wykorzystania naklejek w marketingu.

Ogólny branding

Naklejki można umieścić wszędzie, na wszystkim i każdemu je wręczyć. Świetnym pomysłem jest zainwestowanie w markowe naklejki, które można umieścić na różnych przedmiotach, od kopert po torby prezentowe na targi. Dostarczane na arkuszach A4, nasze naklejki są gotowe do odklejenia i umieszczenia gdziekolwiek chcesz, czy to w celu ozdobienia opakowania z logo, czy też do rozdawania na imprezach jako naklejki na laptopy.inspirationhut.net

Uwielbiamy te wielokolorowe przykłady markowych naklejek, które są prostymi i skutecznymi, wielofunkcyjnymi narzędziami marketingowymi. W tym projekcie wykorzystano trzy podstawowe kolory marki jubilera, a na wszystkich zastosowano to samo logo, dzięki czemu naklejki wyglądają schludnie, spójnie i - co najważniejsze - są rozpoznawalne. Przed wydrukowaniem własnych naklejek zawsze warto sprawdzić, czy w sposób jednoznaczny reprezentują one Twoją markę.

Naklejki wspierające organizacje charytatywne

Jeśli wspierasz jakąś organizację charytatywną lub sam zbierasz fundusze, naklejki są świetnym sposobem na nawiązanie kontaktu z ludźmi i zachęcenie ich do wpłacania datków. Jeśli w zbiórkę pieniędzy zaangażowanych jest kilka osób, naklejki są również świetnym sposobem na pokazanie, że dana osoba już przekazała datek - dzięki temu nie zostanie ponownie poproszona przez kolegę!

Na produktach można też umieszczać naklejki charytatywne, aby pokazać, że przekazujemy część dochodu na wybrany cel charytatywny.


www.littlecraftybugs.co.uk

Naklejki wstępu na imprezy lub przepustki za kulisy

Niezależnie od tego, czy organizujesz festiwal żywności, czy koncert muzyczny, naklejki to świetny sposób na pokazanie, że ktoś zapłacił za wstęp na imprezę. Naklejkę o wiele trudniej skopiować lub przekazać komuś innemu w ramach oszustwa biletowego! Zastanów się: smycze używane do przepustek za kulisy może nosić każdy i z łatwością przekazywać je kolejnej osobie. Naklejka, raz przyklejona, nie da się tak łatwo ponownie przykleić - jest to więc przepustka dla jednej osoby i tylko dla niej! Należy jednak pamiętać, że najpierw trzeba przetestować przyczepność naklejki - czy wytrzyma ona trudy koncertu lub festiwalu? Niektóre naklejki to potrafią, a inne nie!

Oto Rhianna, która pokazuje swoją przepustkę VIP za kulisy w pięknym stylu na swoim udzie:


Zimbio


Naklejki to także opłacalny sposób na pokrycie kilku dat lub miejsc. Jeśli użyjesz naklejki o matowym wykończeniu i pozostawisz puste miejsce, w którym można umieścić dokładną datę, skorzystasz na oszczędności związanej z większym nakładem, a jednocześnie będziesz mógł wykorzystać ją podczas wielu wydarzeń.

Plombowanie listów

Prosty, ale efektowny - i niedrogi - sposób na oznakowanie wysyłanych kopert. Naklejki można wykorzystać do zaklejania listów, aby nadać im elegancki wygląd. W zależności od rodzaju wysyłanego listu możesz mieć do wyboru nawet całą gamę markowych naklejek! Jest to w zasadzie tańsza, szybsza i łatwiejsza wersja pieczęci woskowej - a dodatkowo możesz użyć więcej niż jednego koloru, co zawsze jest zabawne! Oto kilka przykładów, które pomogą Ci zainspirować Twoje własne pomysły.

Proste pozdrowienie na pierwsze spotkanie...


www.elephantshoe.com


Elegancka, markowa naklejka nawiązująca do produktu w środku...


danielcarsten.com


Albo mała karteczka z podziękowaniem za czyjś zwyczaj!


Etsy.com/nicocreations

Udekoruj paczki

Możesz nawet pójść o krok dalej i ozdobić paczki czymś więcej niż tylko zwykłą naklejką plombową. To świetny sposób na wprowadzenie sezonowej atmosfery do komunikacji lub promowanie najnowszej oferty. Ponadto jest to o wiele tańsze niż inwestowanie w markowe opakowania - a równie skuteczne.

Możesz nawet użyć ich jako przywieszek do prezentów, pozostawiając miejsce na ręczne napisy "do" i "od", aby nadać im specjalne wykończenie.


hobbycraft.com

Pamiętaj, że Twoją przesyłkę zobaczy wiele osób, zanim dotrze do odbiorcy, więc nie trać wyobraźni!


etsy.com/prettytape

Oznacz swoje opakowanie

Jeśli sam wytwarzasz swoje produkty, naklejki to świetny sposób, aby pokazać, że są one domowej roboty lub wymienić składniki. Kup puste opakowania, takie jak torebki celofanowe i słoiki, a następnie dostosuj je za pomocą własnych naklejek.


www.mavora.com


dodadidit.blogspot.uk


www.apieceofrainbow.com

Naklejki na planery

Jeśli Twoja firma używa markowych notesów lub chcesz zaoferować swoim klientom podręczny kalendarz, rozważ dołączenie do niego naklejek. Różnorodność wzorów pomoże podkreślić ważne daty i wydarzenia, a ponadto jest to świetny sposób na zachęcenie ludzi do regularnej interakcji z Twoimi markowymi notesami.


victoriathatcher.com

Zestaw startowy dla nowych pracowników

Kiedy witasz nowych pracowników, warto dać im pakiet informacji, które pomogą im się zadomowić. W pakiecie mogą znaleźć się naklejki - albo do zaklejania różnych elementów (np. kopert z umowami, dla zachowania prywatności), albo zabawne, takie jak "My Name Is", które będą musieli nosić w ramach zadania inicjacyjnego.


www.stickermule.com

Darmowe prezenty dla klientów

Naklejki są naprawdę niedrogim narzędziem marketingowym, dlaczego więc nie wykorzystać tego w pełni i nie rozdać ich klientom? Zamiast markowych naklejek, spróbuj użyć czegoś, co spodoba się Twoim klientom - na przykład, jeśli jesteś firmą turystyczną, spróbuj czegoś takiego:


Redbubble.com

Naszym zdaniem te naklejki z motywem wędrówki świetnie wyglądałyby w albumie, albumie ze zdjęciami, a nawet na tylnej ściance laptopa! Idealne dla ambitnego blogera podróżniczego.

Jeśli prowadzisz siłownię, pomyśl o zabawnych naklejkach z motywem jogi - możesz nawet zaproponować swoim podopiecznym, aby wrzucali je do swoich dzienników fitness jako codzienną inspirację!


funmumfitness.co.uk

Mamy nadzieję, że ta szeroka gama zastosowań naklejek dostarczyła Ci wielu inspiracji przy następnym zamówieniu - od zapewnienia klientom wartości dodanej do ich zamówienia, poprzez podziękowania, aż po tanie i łatwe odświeżenie marki. Pamiętaj, aby śledzić projekty naklejek naszych klientów na Instagramie, śledząc nas @instantprintuk lub używając hashtagu #instantprintuk.