Jeśli chodzi o historie związane z biznesem, to prawdopodobnie słyszałeś już różne. Ludzie, którzy pracowali na swoją drogę od zera, ludzie, którzy rozpoczęli jeden biznes, ale skończyli na prowadzeniu innego, nawet ludzie, którzy wykorzystali wygrane w kasynie, aby rozpocząć swoje przedsięwzięcie. Nie bez powodu wiele firm jest dumnych ze swoich skromnych korzeni.

Rozpoczęcie działalności gospodarczej to ciężka praca. Wymaga czasu, wysiłku, poświęcenia i może być obarczone trudnymi wyzwaniami. Wymieniliśmy niektóre z najczęstszych wyzwań, przed którymi stają nowe firmy i zawarliśmy kilka porad dotyczących tego, jak sobie z nimi poradzić. Tak więc, czy chcesz porady na temat rozpoczęcia działalności gospodarczej dla początkujących lub kilka wskazówek, jak rozwijać swoje przedsięwzięcie, te 5 wskazówek pomoże Ci.


5 Challenges You Might Face When Opening Your Business Startup

1. Brak kapitału na start

Nie da się tego obejść - otwarcie własnego biznesu wymaga gotówki. Nawet jeśli robisz rzeczy niezwykle tanio, nieuchronnie pojawią się koszty rozpoczęcia każdego rodzaju przedsięwzięcia biznesowego. Jeśli nie masz odłożonych ton oszczędności, możesz mieć problemy ze znalezieniem kapitału początkowego na rozpoczęcie działalności.

Przed podjęciem jakichkolwiek planów, bardzo ważne jest, aby zrozumieć swój budżet na rozpoczęcie działalności. Powinno to obejmować sporządzenie kompleksowej strategii, która określa wszystkie wydatki związane z rozpoczęciem działalności gospodarczej dla początkowego okresu konfiguracji i pierwszego roku działalności. Plan ten powinien pokrywać wszystkie Twoje koszty i obejmować wszelkie plany wzrostu i rozwoju biznesu.

Jeśli chcesz zwiększyć swoje oszczędności przed rozpoczęciem działalności, jest kilka rzeczy, których możesz spróbować. Jednym z rozwiązań jest przedłużenie okresu zatrudnienia w innym miejscu przed rozpoczęciem samodzielnej działalności gospodarczej. Chociaż może to być frustrujące - bez wątpienia jesteś niecierpliwy, aby zbudować swoje marzenie o przedsiębiorczości - warto poczekać, aż będziesz miał pieniądze, aby zrobić wszystko właściwie.

Innym podejściem jest znalezienie sposobu na wstrzyknięcie trochę gotówki na start do swojego przedsięwzięcia w formie ryczałtu. Jednym ze sposobów jest złożenie wniosku o jakiś rodzaj pożyczki biznesowej, którą można spłacić później. Możesz również wykorzystać wygrane w kasynie internetowym jako zastrzyk gotówki na rozpoczęcie działalności, ponieważ wiele kasyn oferuje wspaniałe oferty. To podejście jest najlepsze, jeśli jesteś już bardzo blisko rozpoczęcia działalności i potrzebujesz tylko trochę dodatkowej gotówki, aby uzyskać koła w ruchu.

2. Brak planowania

Tak jak ważne jest planowanie finansowe, tak samo należy zrozumieć, jak chcemy, aby nasz biznes działał i rozwijał się przed rozpoczęciem. Brak odpowiedniego planowania jest numerem jeden, który zatapia tak wiele startupów biznesowych. Wiele osób wchodzi do swojego biznesu z nadmiernie optymistyczną perspektywą. Planują tylko, aby ich startup biznesowy osiągnął próg rentowności lub planują być w zysku od razu.

Chociaż nie ma nic złego w posiadaniu wiary w swoją pracę, twój biznesplan musi być również wystarczająco elastyczny, aby pozwolić na wzloty i upadki. Jest to szczególnie ważne w pierwszym roku działalności. Powinieneś również mieć konkretny plan, jak zrealizować każdy etap swojego rozwoju. Najgorszy typ biznesplanu to taki, w którym myślisz tylko krótkoterminowo. Konkretny biznesplan obejmuje wiele potencjalnych wyników i ewentualności.

3. Nieefektywny marketing

Znajomość swoich odbiorców jest kluczową częścią prowadzenia każdego startupu biznesowego. Jeśli nie wiesz, kto jest twoją publicznością, jak możesz być pewien, że istnieje rynek dla twojego produktu? A poza tym, skąd będziesz wiedział, jak skutecznie prowadzić marketing, jeśli nie wiesz, kto jest twoją docelową publicznością?

Zanim wykonasz jakikolwiek ruch w celu rozpoczęcia działalności, dobrym pomysłem jest stworzenie planu marketingowego. Polega to na wyodrębnieniu grupy docelowej i zapoznaniu się z przestrzeniami, z których korzystają. W ten sposób będziesz wiedział, gdzie prowadzić marketing i dla kogo - dwa istotne kroki do udanego biznesu.

4. Nie masz obecności w sieci

Marketing w sieci jest niezbędny do osiągnięcia sukcesu i każdy dobry artykuł na temat rozpoczęcia działalności gospodarczej powie Ci o tym. Większość transakcji detalicznych odbywa się teraz w Internecie, a klienci generalnie badają i znajdują firmy poprzez reklamy online i internetowe słowo z ust. Jeśli chcesz, aby Twoja firma wyglądała wiarygodnie, musisz reklamować się w przestrzeni internetowej.

Może to być własna strona internetowa, konto w mediach społecznościowych firmy, lub lista e-mail. Bez względu na to, jak zdecydujesz się budować swoją obecność online, ważne jest, aby to zrobić. W rzeczywistości, powinno to być na szczycie listy kontrolnej rozpoczęcia działalności gospodarczej dla sukcesu.

5. Nie zatrudniasz najlepszego zespołu

Kiedy myślisz o definicji sukcesu startupu biznesowego, prawdopodobnie myślisz o sobie prowadzącym i kontrolującym każdy aspekt swojej firmy. Od księgowości po branding - pewnie chciałbyś myśleć, że masz w tym wszystkim rękę. Jednak nie zawsze jest to najbardziej realistyczne i praktyczne podejście. W rzeczywistości, niektórzy z najbardziej udanych właścicieli firm zawdzięczają wiele ze swojego sukcesu umiejętności budowania zespołu i delegowania zadań.

Kompletując swój zespół, powinieneś pomyśleć o pokryciu wszelkich istotnych umiejętności w Twojej firmie. Znajdź ludzi, których mocne strony wspierają twoje słabości i którzy mogą dać twojemu startupowi biznesowemu pomoc, której potrzebuje w tych obszarach. Jako przedsiębiorca, nigdy nie będziesz wiedział wszystkiego - nawet w swojej specjalistycznej dziedzinie. Wiedza o tym, kiedy skorzystać z porady i od kogo ją przyjąć, to podstawowe umiejętności. Może to pozwolić Ci na kuratelę marzenia o rozpoczęciu działalności gospodarczej, które chcesz, pozostając jednocześnie elastycznym i otwartym na zmiany. Te dwie umiejętności będą ci dobrze służyć, gdy twoja firma będzie rosła i rozwijała się.

Od uzyskania dokumentów startowych firmy w porządku do wynajęcia biura, rozpoczęcie własnej firmy daje wiele do myślenia. Tak długo, jak masz te pięć obszarów objętych, będziesz miał wszelkie szanse na sukces biznesowy. Wszystko, co musisz zrobić, to poświęcić czas i pracę, aby zbudować swoje przedsięwzięcie biznesowe.

Czy prowadzisz swój własny biznes? Czy któreś z tych wyzwań pojawiło się u Ciebie? Jak sobie z nimi poradziłeś? Napisz do nas na @instantprintuk i daj nam znać!